планы работы в шестой школьный день

Циклограмма деятельности школы
в шестой школьный день 2023/2024 учебный год

План работы учреждения образования в шестой школьный день ІI полугодие 2023/2024 учебный год

Графики работы кабинета информатики, спортивного зала,
педагога-психолога, педагога социального, объединений по интересам II
 полугодие 2023/2024 учебный год

2 сакавіка

Дзень грамадзянскага і патрыятычнага,
маральна-духоўнага выхавання

 Час, месца правядзення

Катэгорыя  навучэнцаў

Мерапрыемства, форма

Адказны

10.00-10.45

Кабінет №9

 

1-4

Вусны часопіс “Сем цудаў Беларусі”

Сымановіч Т.А., класны кіраўнік 4 класа

11.00-11.45

Кабінет №2

5-6

Віктарына “Яны не павінны знікнуць”

Пратасевіч М.Р., класны кіраўнік 5 класа

11.00-11.45

Кабінет №6

8-9

Групавая кансультацыя “Свабода або залежнасці. Мой выбар”

Сымановіч Т.А., педагог-псіхолаг

11.00-11.45

Кабінет №8

7

Экскурс ва ўстановы ваеннай адукацыі

Арцішэўскі М.Г., кіраўнік па ваенна-патрыятычнаму выхаванню

Спартыўна-масавая і фізкультурна-аздараўленчая  работа 

10.00-10.45

Стадыён

5-9

 

Спаборніцтвы па стральбе

Мянцюк В.А., кіраўнік фізічнага выхавання

11.00-11.45

спартыўная зала

1-4

Спартыўнае свята «Уперад дзяўчаты!» прысвечаная Дню жанчын

 

 

Вучэбна-пазнавальная дзейнасць

10.00-10.45

Кабінет №5

Бацькі навучэнцаў вучні

Кансультацыя па матэматыцы

Арцішэўская Г.М., настаўнік матэматыкі

Работа з бацькамі

9.00-9.45

Кабінет псіхолага

Бацькі навучэнцаў

Бацькоўскі ўніверсітэт. Круглы стол “Віртуальная рэальнасць: магчымасці і небяспечнасць”

Сымановіч Т.А., педагог-псіхолаг

24 лютага

Дзень узаемадзеяння з сям'ёй

 Час, месца правядзення

Катэгорыя  навучэнцаў

Мерапрыемства, форма

Адказны

 

10.00-10.45

Кабінет №9

1-4

Гадзіна зносін “Семья вместе – душа на месте”

Назарава І.В., педагог сацыяльны

 

10.00-10.45

Спартыўная зала

5-7

Спартыўная гульня “Уперад, хлопцы!”

Арцішэўскі М.Г., кіраўнік па ваенна-патрыятычнаму выхаванню

Мянцюк В.А., кіраўнік фізічнага выхавання

 

11.00-11.45

Стадыён

5-9

Спартландыя «Хутчэй! Вышэй! Мацней!», прысвечаная Дню Абаронца Айчыны

Мянцюк В.А., кіраўнік фізічнага выхавання

Арцішэўскі М.Г., кіраўнік па ваенна-патрыятычнаму выхаванню

Работа з бацькамі

 

9.00-9.45

Кабінет псіхолага

Бацькі навучэнцаў

Бацькоўскі ўніверсітэт. Семінар-практыкум «Сямейны дабрабыт і сямейная неблаганадзейнасць»

Назарава І.В., педагог сацыяльны

 

17 лютага

Дзень працоўнага навучання і прафесійнай арыентацыі

 Час, месца правядзення

Катэгорыя  навучэнцаў

Мерапрыемства, форма

Адказны

11.00-11.45

Кабінет №9

 

1-4

Віктарына “Усе прафесіі важныя, усе прафесіі патрэбныя”

Сымановіч Т.А., класны кіраўнік 4 класа

11.00-11.45

 

5-7

Экскурсія на месца працы бацькоў “Ты і твая будучая прафесія”

Іваноўская Я.М., класны кіраўнік 7 класа

11.00-11.45

 

8-9

Экскурсія на мехдвор КСУП “Пяршаі-2014”

 

Мянцюк В.А., класны кіраўнік 9 класа

12.00-12.45

Кабінет №6

8-9

Занятак з элементамі трэнінгу “Мая прафесія – мая будучыня”

 

Сымановіч Т.А., педагог-псіхолаг

Спартыўна-масавая і фізкультурна-аздараўленчая  работа 

17.00-17.45

Спартыўная   зала

7-9

 

Тэматычны вечар «Уперад хлопцы!» прысвечаны Дню воіна-інтэрнацыяліста

 

Мянцюк В.А., кіраўнік фізічнага выхавання.

Арцішэўскі М.Г., кіраўнік па ваенна-патрыятычнаму выхаванню

10.00-10.45

Спартыўная   зала

1-4

Турнір па дартсу

Мянцюк В.А., кіраўнік фізічнага выхавання

 

Вучэбна-пазнавальная дзейнасць

12.00-12.45

Кабінет №3

Бацькі навучэнцаў вучні

Кансультацыя па рускай мове

Іваноўская Я.М., настаўнік рускай мовы і літаратуры

Работа з бацькамі

9.00-9.45

Кабінет псіхолага

Бацькі навучэнцаў

Бацькоўскі ўніверсітэт. Семінар-практыкум “Падлеткавы ўзрост як фактар ўзнінкення рызыкі для ўзнінення шкодных звычак і залежнасцей”

Сымановіч Т.А., педагог-псіхолаг

10 лютага

Дзень прапаганды здаровага ладу жыцця

 Час, месца правядзення

Катэгорыя  навучэнцаў

Мерапрыемства, форма

Адказны

10.00-10.45

Кабінет №9

 

1-4

Віктарына “Я за здаровы лад жыцця!”

Дубіна Я.В., класны кіраўнік 2 класа

11.00-11.45

Кабінет №6

5-7

Квэст-гульня “Здорава здарова жыць”

Пратасевіч М.Р., класны кіраўнік 5 класа

11.00-11.45

Кабінет №8

8-9

Круглы стол “Вучымся здарова жыць”

Калясінская Я.З., настаўнік беларускай мовы і літаратуры

10.00-10.45

 

5-6

Акцыя “Абеліск”

Арцішэўскі М.Г., кіраўнік па ваенна-патрыятычнаму выхаванню

10.00-10.45

Кабінет №8

5-7

Гульня Прававы квіз

Назарава І.В., педагог сацыяльны

Спартыўна-масавая і фізкультурна-аздараўленчая  работа 

11.00-11.45

Спартыўная   зала

1-4

Турнір па піянерболу прысвечаны Дню юнага героя-антыфашыста

Мянцюк В.А., кіраўнік фізічнага выхавання

10.00-10.45

Спартыўная   зала

7-9

Чэмпіянат школы па валейболу

 

 

Вучэбна-пазнавальная дзейнасць

12.00-12.45

Кабінет №4

Бацькі навучэнцаў вучні

Кансультацыя па французскай мове

Назарава І.В., настаўнік французскай мовы

Работа з бацькамі

9.00-9.45

Кабінет псіхолага

Бацькі навучэнцаў

Кансультацыя  “Як папярэдзіць ужыванне падлеткамі псіхаактыўных рэчываў?”

Назарава І.В., педагог сацыяльны

Узаемадзеянне з установамі культуры

10.00

Г.Валожын

1-7 кл.

Экскурсія ў краязнаўчы музей г.Валожына

Суша А.І., бібліятэкар Пяршайскай інтэгрыраванай бібліятэкі

3 лютага

Дзень грамадзянскага і патрыятычнага,
маральна-духоўнага выхавання

 Час, месца правядзення

Катэгорыя  навучэнцаў

Мерапрыемства, форма

Адказны

 

10.00-10.45

Кабінет №9

 

1-4

Падарожжа “Жыву ў Беларусі – і гэтым ганаруся”

Акула М.В., класны кіраўнік 3 класа

 

11.00-11.45

Кабінет №8

8-9

Занятак з элементамі трэнінгу “Я вучуся кіраваць сабой”

Сымановіч Т.А., педагог-псіхолаг

 

17.00-19.00

Спартыўная зала

1-9

Вечар сустрэчы з вуыпускнікамі

Арцішэўская Г.М., намеснік дырэктара па выхаваўчай рабоце

 

Спартыўна-масавая і фізкультурна-аздараўленчая  работа 

 

10.00-10.45

Стадыён

5-9

 

Чэмпіянат школы па стральбе

 

Мянцюк В.А., кіраўнік фізічнага выхавання

11.00-11.45

Стадыён

1-4

Спартыўны час «Забавы багатырскія»

 

 

 

Вучэбна-пазнавальная дзейнасць

 

11.00-11.45

Кабінет №9

Бацькі навучэнцаў вучні

Кансультацыя па рускай мове (3 кл.)

Акула М.В., настаўнік пачатковых класаў

 

Работа з бацькамі

 

9.00-9.45

Кабінет псіхолага

Бацькі навучэнцаў

Бацькоўскі ўніверсітэт. Лекцыя “Ваша дзіця вырасла”

Сымановіч Т.А., педагог-псіхолаг

 

27 студзеня

Дзень узаемадзеяння з сям'ёй

 Час, месца правядзення

Катэгорыя  навучэнцаў

Мерапрыемства, форма

Адказны

 

10.00-10.45

Кабінет №7

 

1-4

 класы

Круглы стол “Сям’я ўсяму пачатак”

Дубіна Я.В., класны кіраўнік 2 класа

 

11.00-11.45

Кабінет №8

5-7

класы

Конкурсная праграма “Сям’я – гэта тое, што з табой заўсёды”

Пратасевіч М.Р., класны кіраўнік 5 класа

 

11.00-11.45

Кабінет №6

8-9

класы

Завочнае падарожжа “Традыцыі ў маёй сям’і”

Мянцюк В.А., класны кіраўнік 9 класа

 

11.00-11.45

Школьны музей

1-4 кл

Гадзіна зносін “Гісторыі  маіх продкаў у час Вялікай Айчыннай вайны”

Арцішэўскі М.Г., кіраўнік па ваенна-патрыятычнаму выхаванню

 

Спартыўна-масавая і фізкультурна-аздараўленчая  работа 

 

10.00-10.45

Стадыён

5-9

класы

Лыжная эстафета

Мянцюк В.А., кіраўнік фізічнага выхавання

 

Вучэбна-пазнавальная дзейнасць

 

11.00-11.45

Кабінет №7

Бацькі навучэнцаў, вучні

Кансультацыя па матэматыцы (2 кл.)

Дубіна Я.В., настаўнік пачатковых класаў

 

Работа з бацькамі

 

9.00-9.45

Бацькі навучэнцаў

Групавая кансультацыя “Спорт у жыцці бацькоў і дзяцей”

Назарава І.В., педагог сацыяльны

 

20 студзеня

Дзень працоўнага навучання і прафесійнай арыентацыі

 Час, месца правядзення

Катэгорыя  навучэнцаў

Мерапрыемства, форма

Адказны

 

10.00-10.45

Кабінет №9

 

1-4

 класы

Інтэрактыўная гульня “Аб прафесіях розных, патрэбных і важных”

Сымановіч Т.А., класны кіраўнік 4 класа

 

11.00-11.45

Кабінет №6

5-7

класы

Гульня “Лабірынт прафесій”

Сымановіч Т.А., педагог-псіхолаг

 

10.00-11.45

Кабінет №6

8-9

класы

Калейдакоп прафесій “Выбірай свой шлях”

Калясінская Я.З., класны кіраўнік 8 класа

 

11.00-11.45

Кабінет інфарматыкі

5-7

клас

Алімпіяда па ПДР

Арцішэўскі М.Г., кіраўнік па ваенна-патрыятычнаму выхаванню

 

Спартыўна-масавая і фізкультурна-аздараўленчая  работа 

 

11.00-11.45

Стадыён

1-4

Спартыўнае мерапрыемства «Зімовыя эстафеты»

Мянцюк В.А., кіраўнік фізічнага выхавання

10.00-10.45

Стадыён

5-9

Спаборніцтвы па стральбе і лыжных гонках «Снежны снайпер»

Вучэбна-пазнавальная дзейнасць

 

11.00-11.45

Кабінет №4

Бацькі навучэнцаў, вучні

Кансультацыя па беларускай мове

Калясінская Я.З., настаўнік беларускай мовы і літаратуры

 

Работа з бацькамі

 

9.00-9.45

Бацькі навучэнцаў

Бацькоўскі ўніверсітэт. Дыскусія “Жыццё сям’і з дзіцем-падлеткам: барацьба прынцыпаў або пошукі кампрамісаў. Псіхалагічны клімат сям’і”

Сымановіч Т.А., педагог-псіхолаг

 

13 студзеня

Дзень прапаганды здаровага ладу жыцця

 Час, месца правядзення

Катэгорыя  навучэнцаў

Мерапрыемства, форма

Адказны

 

10.00-10.45

Кабінет № 9

 

1-4

Занятак-гульня

“Сябра Мойдадыра”

Скрундзь Л.Г., класны кіраўнік 1 класа

 

11.00-11.45

Кабінет № 6

5-7

Гульня-квэст “Здароўе – гэта здорава”

Іваноўская Я.М., класны кіраўнік 7 класа

 

11.00-11.45

Кабінет №

8-9

Дыспут «Алкаголь і яго адмоўнае ўздзеянне на арганізм»

Назарава І.В., педагог сацыяльны

 

11.00-11.45

Кабінет інфарматыкі

 

5-7

Падрыхтоўка да Алімпіяды па ПДР

Арцішэўскі М.Г., кіраўнік па ваенна-патрыятычнаму выхаванню

 

Спартыўна-масавая і фізкультурна-аздараўленчая  работа 

 

11.00-11.45

Стадыён

1-4

Лыжны забег прысвечаны Дню снега

Мянцюк В.А., кіраўнік фізічнага выхавання

10.00-10.45

Стадыён

5-9

Чэмпіянат школы па лыжных гонках

Вучэбна-пазнавальная дзейнасць

 

11.00-11.45

Бацькі навучэнцаў, вучні

Кансультацыя па матэматыцы (6 клас)

Арцішэўская Г.М., настаўнік матэматыкі

 

Работа з бацькамі

 

9.00-9.45

Бацькі навучэнцаў

Кансультацыя «Школьныя перагрузкі: пераадольваем разам»

Назарава І.В., педагог сацыяльны

 

23 снежня

Дзень узаемадзеяння з сям’ёй

 Час, месца правядзення

Катэгорыя  навучэнцаў

Мерапрыемства, форма

Адказны

 

10.00-10.45

Кабінет №7

1-4

Круглы стол “Сямейныя традыцыі”

Дубіна Я.В., класны кіраўнік 2 класа

 

11.00-11.45

 

5-7

Экскурсія па Пяршаі “Старонкі ваеннай гісторыі”

Арцішэўскі М.Г., кіраўнік па ваенна-патрыятычнаму выхаванню

 

11.00-11.45

Кабінет №6

8-9

Дыялог “Як я размаўляю са старэйшымі”

Мянцюк В.А., класны кіраўнік 9 класа

 

10.00-10.45

Кабінет №8

 

5-7

Гульневая праграма “Неразлучные друзья взрослые и дети”

Назарава І.В., педагог сацыяльны

 

Спартыўна-масавая і фізкультурна-аздараўленчая  работа 

 

9.00-9.45

Кабінет №9

1-4

Чэмпіянат па шашках

Мянцюк В.А., кіраўнік фізічнага выхавання

12.00-12.45

Рэкрэацыя

5-9

Кубак школы па настольнаму тэнісу

 

 

Вучэбна-пазнавальная дзейнасць

 

11.00-11.45 Кабінет №5

 

Бацькі навучэнцаў вучні

Кансультацыя па французскай  мове

Назарава І.В., настаўнік французскай мовы

 

Работа з бацькамі

 

9.00-9.45

Кабінет псіхолага

Бацькі навучэнцаў

Бацькоўскі ўніверсітэт.

Групавая кансультацыя “Уплыў унутрысямейных зносін на эмацыянальны стан дзіцяці”

Назарава І.В., педагог сацыяльны

 

16 снежня

Дзень працоўнага навучання і прафесійнай арыентацыі

 Час, месца правядзення

Катэгорыя  навучэнцаў

Мерапрыемства, форма

Адказны

 

10.00-10.45

Кабінет №9

 

1-4

Гульня-віктарына “Шмат прафесій ёсць на свеце”

Скрундзь Л.Г., класны кіраўнік 1 класа

 

11.00-11.45

Кабінет №6

5-7

Інтэлектуальны турнір “Знаўцы прафесій”

Арцішэўская Г.М., класны кіраўнік 6 класа

 

11.00-11.45

Кабінет №8

8-9

Гадзіна зносін “Па дарозе ў будучыню”

Сымановіч Т.А., педагог-псіхолаг

 

10.00-10.45

Рэкрэацыя 1 паверх

5-9

Наведванне экспазіцыі “Генацыд на Валожынскай зямлі”

Арцішэўскі М.Г., кіраўнік па ваенна-патрыятычнаму выхаванню

 

Спартыўна-масавая і фізкультурна-аздараўленчая  работа 

 

10.00-10.45

спартыўная зала

5-9

 

Кубак школы па шашкам

Мянцюк В.А., кіраўнік фізічнага выхавання

11.00-11.45

Стадыён

1-4

Спартыўнае свята «Зімовыя забавы»

 

 

Вучэбна-пазнавальная дзейнасць

 

11.00-11.45

Кабінет №9

Бацькі навучэнцаў вучні

Кансультацыя для бацькоў вучняў 1 класа

Скрундзь Л.Г., настаўнік пачатковых класаў

 

Работа з бацькамі

 

9.00-9.45

Кабінет псіхолага

Бацькі навучэнцаў

Бацькоўскі ўніверсітэт.

Бацькоўскі ўніверсітэт

Семінар-практыкум “Асаблівасці міжасобасных зносін”

Сымановіч Т.А., педагог-псіхолаг

 

9 снежня

Дзень прапаганды здаровага ладу жыцця

 Час, месца правядзення

Катэгорыя  навучэнцаў

Мерапрыемства, форма

Адказны

 

10.00-10.45

Кабінет №9

 

1-4

Гульня-падарожжа “Краіна здарпоўя”

Акула М.В., класны кіраўнік 3 класа

 

11.00-11.45

Кабінет №6

5-7

Конкурсна-гудьнявая праграма “Хто за здаровы лад жыцця!”

Пратасевіч М.Р., класны кіраўнік 5 класа

 

10.00-10.45

Кабінет №8

 

5-7

Пазнавальная гульня “Прававое лато”

Назарава І.В., педагог сацыяльны

 

Спартыўна-масавая і фізкультурна-аздараўленчая  работа 

 

11.00-11.45

Спартыўная зала

1-4

Спартландыя  «Вясёлы звонкі мяч»

Мянцюк В.А., кіраўнік фізічнага выхавання

10.00-10.45

Спартыўная зала

5-9

Турнір па баскетболу

 

 

 

Вучэбна-пазнавальная дзейнасць

 

11.00-11.45

Кабінет №5

Бацькі навучэнцаў вучні

Кансультацыя па французскай  мове

Назарава І.В., настаўнік французскай мовы

 

Работа з бацькамі

 

9.00-9.45

Кабінет псіхолага

Бацькі навучэнцаў

Групавая кансультацыя “Супрацьпраўныя паводзіны непаўналетніх”

Назарава І.В., педагог сацыяльны

 

2 снежня

Дзень грамадзянскага і патрыятычнага, маральна-духоўнага выхавання

 Час, месца правядзення

Катэгорыя  навучэнцаў

Мерапрыемства, форма

Адказны

 

10.00-10.45

Кабінет №7

 

1-4

Інтарактыўная гульня “Жыву ў Беларусі і гэтым ганаруся”

Сымановіч Т.А., класны кіраўнік 4 класа

 

11.00-11.45

Кабінет №6

5-7

Краязнаўчая віктарына “Месца, дзе твой дом”

Іваноўская Я.М., класны кіраўнік 7 класа

 

11.00-11.45

Кабінет №8

8-9

Інтэлектуальна-патрыятычная квэст-гульня “Мой народ – мой гонар”

Калясінская Я.З., класны кіраўнік

8 класа

 

12.00-12.45

Кабінет №8

6-9

Круглы стол

“Забойца па імені СНІД!”

Сымановіч Т.А., педагог-псіхолаг

 

10.00-10.45

Кабінет №8

7-9

Гадзіна зносін “Армія Беларусі ва ўмовах мірнага часу”

 

Арцішэўскі М.Г., кіраўнік па ваенна-патрыятычнаму выхаванню

 

Спартыўна-масавая і фізкультурна-аздараўленчая  работа 

 

10.00-10.45

Спартыўная  зала

5-9

 

Спаборніцтвы па стральбе

Мянцюк В.А., кіраўнік фізічнага выхавання

11.00-11.45

Стадыён

1-4

Спартыўнае мерапрыемства «Прывітанне,Зіма!»

 

 

Вучэбна-пазнавальная дзейнасць

 

11.00-11.45

Кабінет №5

Бацькі навучэнцаў вучні

Кансультацыя па матэматыцы

Арцішэўская Г.М., настаўнік матэматыкі

 

Работа з бацькамі

 

9.00-9.45

Кабінет псіхолага

Бацькі навучэнцаў

Бацькоўскі ўніверсітэт. Бацькоўскі ўніверсітэт

Кансультацыя “Агрэсіўныя паводзіны: як дапамагчы дзіцяці?”

 

Сымановіч Т.А., педагог-псіхолаг

 

25 лістапада

Дзень узаемадзеяння з сям’ёй

 Час, месца правядзення

Катэгорыя  навучэнцаў

Мерапрыемства, форма

Адказны

 

11.00-11.45

Кабінет №8

5-7

Вусны часопіс “Як не стаць ахвярай злачынства”

Назарава І.В., педагог сацыяльны

 

11.00-11.45

Кабінет №6

8-9

Круглы стол “Сям’я. Сямейныя традыцыі”

Калясінская Я.З., класны кіраўнік

8 класа

 

Спартыўна-масавая і фізкультурна-аздараўленчая  работа 

 

11.00-11.45

Спартыўная зала

1-4

Турнір па піянерболу

Мянцюк В.А., кіраўнік фізічнага выхавання

10.00-10.45

Спартыўная зала

5-9

Чэмпіянат школы па баскетболу

 

Мянцюк В.А., кіраўнік фізічнага выхавання

 

Вучэбна-пазнавальная дзейнасць

 

11.00-11.45

Кабінет №4

Бацькі навучэнцаў вучні

Кансультацыя па беларускай  мове

Калясінская Я.З., настаўнік беларускай мовы

 

Работа з бацькамі

 

9.00-9.45

Кабінет псіхолага

Бацькі навучэнцаў

Групавая кансультацыя “Калі дзіця пачало курыць”

Назарава І.В., педагог сацыяльны

 

18 лістапада

Дзень працоўнага навучання і прафесійнай арыентацыі

 Час, месца правядзення

Катэгорыя  навучэнцаў

Мерапрыемства, форма

Адказны

 

10.00-10.45

Кабінет №9

 

1-4

Гульня-конкурс “Калейдаскоп прафесій”

Акула М.В., класны кіраўнік 3 класа

 

11.00-11.45

Кабінет №6

5-7

Прафарыентацыйнае КВЗ “Сапраўдны скарб для людзей – знайсці сябе ў працы”

Іваноўская Я.М., класны кіраўнік 7 класа

 

11.00-11.45

Кабінет №8

8-9

Дзелавая гульня “Свет прафесій і тваё месца ў ім”

Сымановіч Т.А., педагог-псіхолаг

 

Спартыўна-масавая і фізкультурна-аздараўленчая  работа 

 

10.00-10.45

Спартыўная  зала

5-9

 

Спаборніцтвы па стрытболу

Мянцюк В.А., кіраўнік фізічнага выхавання

11.00-11.45

Спартыўная зала

1-4

Спартыўныя эстафеты

 

 

Вучэбна-пазнавальная дзейнасць

 

9.00-9.45 Кабінет №3

Бацькі навучэнцаў вучні

 

Кансультацыя па рускай мове

Іваноўская Я.М.. настаўнік рускай мовы

 

Работа з бацькамі

 

9.00-9.45

Кабінет псіхолага

Бацькі навучэнцаў

Бацькоўскі ўніверсітэт.

Круглы стол “Як дапамагчы дзіцяці ў наладжванні зносін з равеснікамі”

Сымановіч Т.А., педагог-псіхолаг

 

 

28 кастрычніка

Дзень узаемадзеяння з сям’ёй

 Час, месца правядзення

Катэгорыя  навучэнцаў

Мерапрыемства, форма

Адказны

10.00-10.45

Кабінет №9

1-4

Віктарына “Справы сямейныя”

Скурндзь Л.Г., класны кіраўнік

1 класа

10.00-10.45

 

6

Круглы стол для бацькоў і дзяцей “Мы разам”

Арцішэўская Г.М., класны кіраўнік

 6 класа

11.00-11.45

Кабінет №6

5,7

Інтэлектуальная гульня “Прававы эрудыт”

Назарава І.В., педагог сацыяльны

12.00-13.00

8-9

Добраўпарадкаванен магілы першай піянеркі Пряшайшчыны Я.Трацэўскай

Арцішэўскі М.Г., кіраўнік па ваенна-патрыятычнаму выхаванню

Спартыўна-масавая і фізкультурна-аздараўленчая  работа 

10.00-10.45

Спартыўная зала

5-9

Чэмпіянат школы па настольнаму тэнісу. Асабісты залік

Мянцюк В.А., кіраўнік фізічнага выхавання

11.00-11.45 Спартыўная зала

1-4

Спаборніцтвы па настольнаму тэнісу

Работа з бацькамі

9.00-9.45

Кабінет псіхолага

Бацькі навучэнцаў

Бацькоўскі ўніверсітэт.

Кансультацыя “Ідэальныя бацькі вачыма дзяцей, ідэальнае дзіця, вачамі дзяцей”

Назарава І.В., педагог сацыяльны

21 кастрычніка

Дзень працоўнага навучання і прафесійнай арыентацыі

 Час, месца правядзення

Катэгорыя  навучэнцаў

Мерапрыемства, форма

Адказны

 

10.00-10.45

Кабінет №9

 

1-4

Конкурсная праграма “У свеце прафесій”

Сыманговіч Т.А., класны кіраўнік 4 класа

 

11.00-11.45

Кабінет №6

5-7

Вусны часопіс “Прафесіі сельскай гаспадаркі”

Пратасевіч М.Р., класны кіраўнік 5 класа

 

11.00-11.45

 

8-9

Экскурсія “Прафесіі нашых бацькоў”

Мянцюк В.А., класны кіраўнік 9 класа

 

10.00-10.45

Кабінет №8

10.50-11.00

Рэкрэацыя

 1 паверх

6-8

Вусны часопіс “Ваенныя прафесіі”

Прэзентацыя “Мой тата ў арміі служыў”

Арцішэўскі М.Г., кіраўнік па ваенна-патрыятычнаму выхаванню

 

12.00-12.45

Кабінет №6

9

Круглы стол “Выбар прафесіі – выбар будучыні”

Сымановіч Т.А., педагог-псіхолаг

 

Спартыўна-масавая і фізкультурна-аздараўленчая  работа 

 

10.00-10.45

Спартыўная   зала

5-8

 

Чэмпіянат школы па міні-футболу

Мянцюк В.А., кіраўнік фізічнага выхавання

Вучэбна-пазнавальная дзейнасць

 

11.00-11.45

Кабінет №3

Бацькі навучэнцаў вучні

Кансультацыя па рускай мове

Сымановіч Т.А., настаўнік рускай мовы

 

Работа з бацькамі

 

9.00-9.45

Кабінет псіхолага

Бацькі навучэнцаў

Бацькоўскі ўніверсітэт

Кансультацыя “Псіхалагічныя прычыны непаспяховасці школьнікаў і іх папярэджанне”

Сымановіч Т.А., педагог-псіхолаг

 

14 кастрычніка 2023 года

Дзень прапаганды здаровага ладу жыцця

 Час, месца правядзення

Катэгорыя  навучэнцаў

Мерапрыемства, форма

Адказны

10.00-10.45

Кабінет №7

 

1-4

Гульня-спаборніцтва “Быць здаровым – гэта здорава!”

Дубина Я.В., класны кіраўнік 2 класа

10.00-10.45

Кабінет №6

5-7

Інтэлектуальная гульня “Будзь здаровы!”

Іваноўская Я.М., класны кіраўнік 7 класа

10.00-10.45

Кабінет №8

8-9

Урок-прапаганда “Здорава здаровым быць!”

Калясінская Я.З., класны кіраўнік 8 класа

11.00-11.45

 

1-9, бацькі навучэнцаў

Спартландыя “Мамя мама самая спартыўная”

Мянцюк В.А., кіраўнік фізічнага выхавання Арцішэўскі М.Г., кіраўнік па ваенна-патрыятычнаму выхаванню

12.00-12.45

Бібліятэка

Мамы навучэнцаў

Гадзіна зносін
“Иметь ребёнка — это богатство, быть мамой — великое счастье!”
  
  
  

Арцішэўская Г.М., намеснік дырэктара па выхаваўчай рабоце

13.00-13.45

7-8

Кансультацыя “Калі тваё жыццё ў небяспецы”

Назарава І.В., педагог сацыяльны

Вучэбна-пазнавальная дзейнасць

12.00-12.45

Кабінет №4

Бацькі навучэнцаў вучні

Кансультацыя па беларускай  мове

Калясінская Я.З., настаўнік беларускай мовы

Работа з бацькамі

9.00-9.45

Кабінет псіхолага

Бацькі навучэнцаў

Бацькоўскі ўніверсітэт.

Кансультацыя “Паспяховасць у школе як адзін з фактараўдасягнення мэт падлетка”

Назарава І.В., педагог сацыяльны

7 кастрычніка 2023 года

Дзень грамадзянскага і патрыятычнага,

маральна-духоўнага выхавання

 Час, месца правядзення

Катэгорыя  навучэнцаў

Мерапрыемства, форма

Адказны

 

10.00-10.45

Кабінет №9

 

1-4

Віктарына “Мая Беларусь”

Акула М.В., класны кіраўнік 3 класа

 

11.00-11.45

 

5-7

Добраупарадкаванне магілы Я.Трацэўскай

Арцішэўскі М.Г., кіраўнік па ваенна-патрыятычнаму выхаванню

 

11.00-11.45

Кабінет №6

8-9

Гадзіна зносін “За сцяной адчужэння”

Сымановіч Т.А., педагог-псіхолаг

 

 

Спартыўна-масавая і фізкультурна-аздараўленчая  работа 

 

10.00-10.45

спартыўная зала

5-9

 

 Алімпіяда па прадмеце «Фізічная культура і здароў’е»

Мянцюк В.А., кіраўнік фізічнага выхавання

11.00-11.45

спартыўная зала

1-4

Спартыўнае свята «Казачныя эстафеты»

 

 

 

Вучэбна-пазнавальная дзейнасць

 

11.00-11.45

Кабінет №9

Бацькі навучэнцаў вучні

Кансультацыя для бацькоў і вучняў 3 класа

Акула М.В., настаўнік пачатковых класаў

 

 

Работа з бацькамі

 

9.00-9.45

Кабінет псіхолага

Бацькі навучэнцаў

Бацькоўскі ўніверсітэт.

Кансультацыя “Канфліктныя сітуацыі ў дзіцяча-бацькоўскіх зносінах”

Сымановіч Т.А., педагог-псіхолаг

 

30 верасня 2023 года

Дзень бяспекі

 Час, месца правядзення

Катэгорыя  навучэнцаў

Мерапрыемства, форма

Адказны

 

10.00-10.45

Кабінет №9

 

1-4

Практыкум “Умей сказаць “Не!”

Скрундзь Л.Г., класны кіраўнік 1 класа

 

11.00-11.45

Кабінет №8

5-7

Пазнавальна-гульнявая праграма “Падарожжа па акіяне бяспекі”

Іваноўская Я.М., класны кіраўнік 7 класа

 

11.00-11.45

Кабінет №6

8-9

Групавая кансультацыя  “Са стрэсам можна справіцца”

Сымановіч Т.А., педагог-псіхолаг

 

11.00-11.45

Рэкрэацыя 1 паверха

1-4

Прагляд і абмеркаванне мультфільмаў “Волшебная книга безопасности”

Арцішэўскі М.Г., кіраўнік па ваенна-патрыятычнаму выхаванню

 

12.00-12.45

6-7

Акцыя “Са святам педагог!” (віншаванне ветэранаў педагагічнай працы)

Арцішэўская Г.М., намеснік дырэктара па выхаваўчай рабоце

 

Спартыўна-масавая і фізкультурна-аздараўленчая  работа 

 

10.00-10.45

Спартыўная  зала

5-9

 

Чэмпіянат школы па шахматам.

Асабісты залік

Мянцюк В.А., кіраўнік фізічнага выхавання

11.00-11.45

Спартыўная  зала

1-4

Спартыўнае мерапрыемства «Нашы дасягненні»

 

 

Вучэбна-пазнавальная дзейнасць

 

11.00-11.45

Кабінет №9

Бацькі навучэнцаў вучні

Кансультацыя “Як навучыць дзіця чытаць”

Скрундзь Л.Г., настаўнік пачатковых класаў

 

Работа з бацькамі

 

9.00-9.45

Кабінет псіхолага

Бацькі навучэнцаў

Бацькоўскі ўніверсітэт.

Групавая кансультацыя “Псіхалагічныя асаблівасці малодшых школьнікаў”

Сымановіч Т.А., педагог-псіхолаг

 

23 верасня 2023 года

Дзень узаемадзеяння з сямёй

 Час, месца правядзення

Катэгорыя  навучэнцаў

Мерапрыемства, форма

Адказны

 

10.00-10.45

Кабінет №9

 

1-4

 класы

Гадзіна бяспекі “Выконвай правілы ПДР”

Арцішэўскі М.Г., кіраўнік па ваенна-патрыятычнаму выхаванню

 

11.00-11.45

Кабінет №8

5-7

класы

Сямейны дасуг. Інтэлектуальная гульня “Шчаслівы выпадак”

Пратасевіч М.Р., класны кіраўнік

5 класа

 

11.00-11.45

Кабінет №6

8-9

класы

Трэнінгавы занятак для вучняў “Як любіць сябе?”

Назарава І.В., педагог сацыяльны

 

11.00-11.45

9 кл

Заняткі са знамённай групай

Арцішэўскі М.Г., кіраўнік па ваенна-патрыятычнаму выхаванню

 

Спартыўна-масавая і фізкультурна-аздараўленчая  работа 

 

10.00-10.45

спартыўная зала

5-9

класы

Чэмпіянат школы па шашкам

Мянцюк В.А., кіраўнік фізічнага выхавання

11.00-11.45

1-4

Спартландыя “Восеньскія старты”

Вучэбна-пазнавальная дзейнасць

 

11.00-11.45

Кабінет №4

Бацькі навучэнцаў, вучні

Кансультацыя па матэматыцы

Арцішэўская Г.М., настаўнік матэматыкі

 

Работа з бацькамі

 

9.00-9.45

Бацькі навучэнцаў

Бацькоўскі ўніверсітэт. Групавая кансультацыя “Заахвочванні і пакаранні дзяцей у сям’і”

Назарава І.В., педагог сацыяльны

 

16 верасня 2023 года

Дзень працоўнага навучання і прафесійнай арыентацыі

 Час, месца правядзення

Катэгорыя  навучэнцаў

Мерапрыемства, форма

Адказны

 

10.00-10.45

Кабінет №9

 

1-4

 класы

Конкурсна-гульнявая праграма “Калейдаскоп прафесій”

Дубіна Я.В., класны кіраўнік 2 класа

 

10.00-11.45

Кабінет №8

5-7

класы

Занятак с элементамі трэнінгу “Шлях да поспеху”

Сымановіч Т.А., педагог-псіхолаг

 

10.00-11.45

Кабінет №6

8-9

класы

Конкурсна-гульнявая праграма па прафарыентацыі “Шлях да поспеху”

Калясінская Я.З., класны кіраўнік

8 класа

 

10.00-13.00

 

9

клас

Велапрабег “Мы памятаем”

Арцішэўскі М.Г., кіраўнік па ваенна-патрыятычнаму выхаванню

 

Спартыўна-масавая і фізкультурна-аздараўленчая  работа 

 

11.00-11.45

Стадыён, спартыўная зала

1-9

класы

Спартыўнае свята “Нашы рэкарды за любімую Белароусь”

Мянцюк В.А., кіраўнік фізічнага выхавання

Вучэбна-пазнавальная дзейнасць

 

11.00-11.45

Бацькі навучэнцаў, вучні

Кансультацыя па беларускай  мове

Калясінская Я.З., настаўнік беларускай мовы

 

Работа з бацькамі

 

9.00-9.45

Бацькі навучэнцаў

Бацькоўскі ўніверсітэт. Семінар-практыкум “Цяжкасці адаптацыі пяцікласнікаў да школы”

Сымановіч Т.А., педагог-псіхолаг

 

9 верасня 2023 года

Дзень прапаганды здаровага ладу жыцця

 Час, месца правядзення

Катэгорыя  навучэнцаў

Мерапрыемства, форма

Адказны

 

11.00-11.45

Кабінет №9

 

1-4

Гульня-спаборніцтва “Я выбіраю здароўе”

Акула М.В., класны кіраўнік 3 класа

 

11.00-11.45

Кабінет №8

5-7

Падарожжа ў краіну «Будзьце здаровы!»

Назарава І.В., педагог сацыяльны

 

11.00-11.45

Кабінет №6

8-9

Гульня “Быць здаровым – гэта здорава”

Мянцюк В.А., класны кіраўнік 8 класа

 

13.00-13.45

Кабінет інфарматыкі

 

5-7

Пазнавальная гульня «Здорава здаровым быць»

Арцішэўскі М.Г., кіраўнік па ваенна-патрыятычнаму выхаванню

 

Спартыўна-масавая і фізкультурна-аздараўленчая  работа 

 

10.00-10.45

Стадыён

1-9

Легкаатлетычны забег

Мянцюк В.А., кіраўнік фізічнага выхавання

Вучэбна-пазнавальная дзейнасць

 

11.00-11.45

Бацькі навучэнцаў, вучні

Кансультацыя для бацькоў па французскай мове

Назарава І.В., настаўнік французскай мовы

 

Работа з бацькамі

 

9.00-9.45

Бацькі навучэнцаў

Кансультацыя для бацькоў «Суіцыдальныя матывы падлеткаў»

Назарава І.В., педагог сацыяльны

 

 

2 верасня 2023 года

 Дзень грамадзянскага і патрыятычнага,
маральна-духоўнага выхавання

 Час, месца правядзення

Мерапрыемства, форма, катэгорыя навучэнцаў

Адказны

Спартыўна-масавая

і фізкультурна-аздараўленчая  работа 

13.00-13.45

Спартыўная зала

Заняткі клуба “Факел”. Гадзіна шахмат

Мянцюк В.А., кіраўнік фізічнага выхавання

10.00-10.45

11.00-11.45

Стадыён

 

Восеньскі лёгкаатлетычны крос (1-4 кл.)

 Восеньскі лёгкаатлетычны крос (5-9 кл.)

Грамадзянска-патрыятычнае, маральна-духоўнае выхаванне

10.00-10.45

Кабінет №5

Вусны часопіс “Ад літары да кнігі” да Дня беларускага пісьменства (1-4 кл.)

Сымановіч Т.А., класны кіраўнік  4 класа

11.00-11.45

Кабінет псіхолага

Круглы стол “Вакол жыцця”

(8-9 кл.)

Сымановіч Т.А., педагог-псіхолаг

11.00-11.45

Кабінет №7

Вусны часопіс “Адкуль прыйшла кніга” да Дня беларускага пісьменства (5-7 кл.)

Арцішэўская Г.М., класны кіраўнік  6 класа

13.00-13.45

Экскурс па выніках патрыятычнага культурна-адукацыйнага праекта “Поезд памяці” (3-9 кл.)

Арцішэўскі М.Г., кіраўнік па ваенна-патрыятычнаму выхаванню

Вучэбна-пазнавальная дзейнасць

10.00-10.45

 

Факультатыўны занятак па рускай мове (9 класы)

 

Іваноўская Я.М., настаўнік рускай мовы

Работа з бацькамі

9.00-9.45

Кабінет псіхолага

Кансультацыя для бацькоў “Час крызісу. Пераход з пачатковай школы ў сярэднюю”

Назарава І.В., педагог сацыяльны