планы работы в шестой школьный день

Дзяржаўная ўстанова адукацыі

«Пяршайскі навучальна-педагагічны комплекс

дзіцячы сад—сярэдняя школа»

1 кастрычніка 2022 года

 Дзень грамадзянскага і патрыятычнага, маральна-духоўнага выхавання

 Час, месца правядзення

Мерапрыемства, форма, катэгорыя навучэнцаў

Адказны

Спартыўна-масавая

і фізкультурна-аздараўленчая  работа 

11.00-11.45

Спартыўнае мерапрыемства «Нашы дасягненні»

(1-4 класы)

Мянцюк В.А., кіраўнік фізічнага выхавання

 

12.00-12.45

14.00-14.45

 Чэмпіянат школы па шахматам. Асабісты залік

Грамадзянска-патрыятычнае, маральна-прававое выхаванне

10.00-10.45

Кабінет №8

Вусны часопіс «Краіна мая, сінявокая Беларусь» (1-4 класы)

Сымановіч Т.А., класны кіраўнік 3 класа

10.00-10.45

Кабінет №4

Праект “Пяршаі на гістарычнай стужцы часу”. Экскурс у гісторыю “З чаго пачыналіся Пяршаі” (5-7 класы)

Калясінская Я.З., класны кіраўнік 

7 класа

11.00-11.45

Кабінет псіхолага

Развіццёвы занятак «Ты і я – такія розныя» (7-9 кл.)

Сымановіч Т.А., педагог-псіхолаг

12.00-12.45

Кабінет №8

Віктарына-знаёмства “Браты Тышкевічы” (8-9, 11 класы)

Калясінская Я.З., класны кіраўнік 

7 класа

12.00-12.45

Добраўпарадкаванне магілы Я.Трацэўскай (7 кл.)

Арцішэўскі М.Г., кіраўнік па ваенна -патрыятычнаму выхаванню

14.00-14.45

Акцыя “Са святам, педагог!”

Жамойдзіна М.В., педагог-арганізатар

Вучэбна-пазнавальная дзейнасць

11.00-11.45

Кабінет №7

Кансультацыя для бацькоў і вучняў па беларускай мове

Калясінская Я.З., настаўнік беларускай мовы

Работа з бацькамі

9.00-9.45

Кабінет псіхолага

Кансультацыя«Дзіця і бацькі: розныя характары. Небяспека параўнання»

Сымановіч Т.А., педагог-псіхолаг

 

Дзяржаўная ўстанова адукацыі

«Пяршайскі навучальна-педагагічны комплекс

дзіцячы сад—сярэдняя школа»

24 верасня 2022 года

 Дзень узаемадзеяння з сям’ёй 

 Час, месца правядзення

Мерапрыемства, форма, катэгорыя навучэнцаў

Адказны

9.00-9.45

Заняткі клуба “Факел”. Шахматы.

Мянцюк В.А., кіраўнік фізічнага выхавання

Арцішэўскі М.Г., кіраўнік грамадзянска-патрыятычнага выхавання

11.00-15.00

 Сумесны велапрабег вучняў, бацькоў, педагогаў у рамках Года гістарычнай памяці “Генацыд на Пяршайшчыне. Спаленыя вёскі”

(8-9, 11 класы)

9.00-9.45

Кабінет псіхолага

Бацькоўскі ўніверсітэт. Кансультацыя “Адносіны ў сям’і як аснова ўзаемапаразумення”

Назарава І.В., педагог сацыяльны

11.00-11.45

Кабінет псіхолага

Кансультацыя для вучняў “Як жыць у ладзе з бацькамі”

(7-8 клас)

Назарава І.В., педагог сацыяльны

10.00-10.45

Кабінет №7

Гульня “Мая шчаслівая сям’я” (1-4 класы)

Акула М.В., класны кіраўнік 2 класа

10.00-10.45

Кабінет №5

 Сямейны дасуг. Інтэлектуальная гульня “Шчаслівы выпадак”

(5-7 класы)

Арцішэўская Г.М., класны кіраўнік 

5 класа

13.00-13.45

Кабінет №8

Гадзіна зносін “Сям’я – гэта…” (8-9, 11 класы)

Жамойдзіна М.В.. педагог-арганізатар

Вучэбна-пазнавальная дзейнасць

11.00-11.45

Кабінет №7

Кансультацыя для бацькоў “Дамашняе заданне ў 2 класе”

Акула М.В., настаўнік пачатковых класаў

11.00-11.45

Кабінет №6

Кансультацыя для бацькоў і вучняў 5 класа па матэматыцы

Арцішэўская Г.М., настаўнік матэматыкі

11.00-11.45

Кабінет №6

Кансультацыя для бацькоў і вучняў па рускай мове

Іваноўская Я.М., настаўнік рускай мовы і літаратуры

 

Дзяржаўная ўстанова адукацыі

«Пяршайскі навучальна-педагагічны комплекс

дзіцячы сад—сярэдняя школа»

17 верасня 2022 года

 Дзень працоўнага навучання і прафесійнай арыентацыі

 Час, месца правядзення

Мерапрыемства, форма, катэгорыя навучэнцаў

Адказны

Спартыўна-масавая

і фізкультурна-аздараўленчая  работа 

13.00-13.45

Спартыўная зала

Заняткі клуба “Факел”. Гадзіна шахмат

Мянцюк В.А., кіраўнік фізічнага выхавання

11.00-11.45

Спартыўная зала

Турнір па шашкам, прысвечаны Дню народнага адзінства (1-4 кл.)

12.00-12.45

Спартыўная зала

 Чэмпіянат школы па шашкам. Асабісты залік (6-9,11 кл.)

Грамадзянска-патрыятычнае, маральна-духоўнае выхаванне

10.00-10.45

Кабінет №7

Вусны часопіс «Прафесіі маей сям’і»  (1-4 кл.)

Сымановіч Т.А., класны кіраўнік 3 класа

10.00-10.45

Кабінет № 8

Квэст-гульня «Пазнай Беларусь»

(5-7 кл.)

Жамойдзіна М.В., педагог-арганізатар

11.00-11.45

Кабінет №5

Віктарына «Праца ўпрыгожвае чалавека» (8-9, 11 кл.)

Жамойдзіна М.В., класны кіраўнік  9  класа

12.00-12.45

Кабінет псіхолага

Заняткі з элементамі трэнінга “Як стаць паспяховым”

(8-9, 11кл.)

Сымановіч Т.А., педагог-псіхолаг

12.00-12.45

файе 1 паверх

Прагляд фотовыст праекта «Цягнік памяці»

Арцішэўскі М.Г., кіраўнік патрыятычнага выхзавання

Вучэбна-пазнавальная дзейнасць

 

10.00-10.45

12.00-12.45

Факультатыўныя заняткі:

7-9,11 класы

5 клас

Настаўнікі-прадметнікі

Работа з бацькамі

9.00-9.45

Кабінет псіхолага

Кансультацыя для бацькоў “Дзіцячая гіперактыўнасць: прычыны і рэкамендацыі”

Сымановіч Т.А., педагог-псіхолаг

 

Дзяржаўная ўстанова адукацыі

«Пяршайскі навучальна-педагагічны комплекс

дзіцячы сад—сярэдняя школа»

3 верасня 2022 года

 Дзень грамадзянскага і патрыятычнага, маральна-духоўнага выхавання

 Час, месца правядзення

Мерапрыемства, форма, катэгорыя навучэнцаў

Адказны

Спартыўна-масавая

і фізкультурна-аздараўленчая  работа 

10.00-10.45

Спартыўная зала

Заняткі клуба “Факел”. Гадзіна шахмат

Мянцюк В.А., кіраўнік фізічнага выхавання

11.00-11.45

12.00-12.45

Стадыён

14.00-14.45

Восеньскі лёгкаатлетычны крос (1-4, кл.)

 Восеньскі лёгкаатлетычны крос (5-9,11 кл.)

Грамадзянска-патрыятычнае, маральна-духоўнае выхаванне

10.00-10.45

Кабінет №5

Вусны часопіс “Адкуль прыйшла кніга” да Дня беларускага пісьменства (5-7 кл.)

Калясінская Я.З, класны кіраўнік  7 класа

11.00-11.45

Кабінет псіхолага

Круглы стол “Вакол жыцця”

(8-9, 11кл.)

Сымановіч Т.А., педагог-псіхолаг

11.00-11.45

Кабінет №7

Экскурсія ў школьны краязнаўчы музей “Пяршаі першабытныя”

(1-4 кл.)

Дубіна Я.В., класны кіраўнік 1 класа

Шапавал А.В., кіраўнік школьнага музея

12.00-12.45

Экскурсія ў школьны краязнаўчы музей “Генацыд на тэрыторыі Пяршайшчыны” (9 кл.)

Шапавал А.В., кіраўнік школьнага музея

Вучэбна-пазнавальная дзейнасць

 

10.00-10.45

12.00-12.45

 

Факультатыўныя заняткі:

7-9,11 класы

5 клас

Настаўнікі-прадметнікі

Работа з бацькамі

9.00-9.45

Кабінет псіхолага

Кансультацыя для бацькоў “Час крызісу. Пераход з пачатковай школы ў сярэднюю”

Назарава І.В., педагог сацыяльны

Дзяржаўная ўстанова адукацыі

«Пяршайскі навучальна-педагагічны комплекс дзіцячы сад—сярэдняя школа»

21 мая

Фізкультурна-аздараўленчая субота

 Час, месца правядзення

Мерапрыемства, форма, катэгорыя навучэнцаў

Адказны

Спартыўна-масавая і фізкультурна-аздараўленчая  работа 

9.00-9.45

Спартыўная зала

Заняткі клуба “Факел”. Гадзіна шахмат

Мянцюк В.А., кіраўнік фізічнага выхавання

11.00-12.00

Стадыён

Легкаатлетычнае шматбор’е «Дружба»

(1-10 класы)

Грамадзянска-патрыятычнае, маральна-прававое выхаванне

10.00-10.45

Кабінет №7

Гульня-віктарына “Мая бяспека – маё жыццё”

(1-4 класы)

Акула М.В.,  класны кіраўнік 1 класа

10.00-10.45

 

Круглы стол “Ведаю і абараняю свае правы”

(8-9 класы)

Сымановіч Т.А., педагог-псіхолаг

10.00-10.45

Кабінет №5

Вусны часопіс “Як захаваць здаровы арганізм” (5-7 класы)

Калясінская Я.З., класны кіраўнік

6 класа

12.00-12.45

 

Вусны часопіс “Небяспека на вадзе” (8-10 класы)

Жамойдзіна М.В., класны кіраўнік 8 класа

13.00-13.45

Прагляд  і абмеркаванне ролікаў “Бяспечнае лета”

(8-10 класы)

Жамойдзіна М.В., педагог-арганізатар

 

13.00-13.45

Кабінет №8

Прагляд і абмеркаванне прэзентацыі “Стралковая зброя узброеных сіл Рэспублікі Беларусь” (5-7 класы)

Арцішэўскі М.Г., кіраўнік па ваенна-патрыятычнаму выхаванню

Вучэбна-пазнавальная дзейнасць

9.00-9.45

Кабінет №5

Кансультацыя па матэматыцы

 

Арцішэўская Г.М., настаўнік матэматыкі

Работа з бацькамі

9.00-9.45

Кабінет псіхолага

Кансультацыя “Стылі сямейнага выхавання”

 

Сымановіч Т.А., педагог-псіхолаг

Дзяржаўная ўстанова адукацыі

«Пяршайскі навучальна-педагагічны комплекс дзіцячы сад—сярэдняя школа»

7 мая

Дзень, прысвечаны Году гістарычнай памяці

 Час, месца правядзення

Мерапрыемства, форма, катэгорыя навучэнцаў

Адказны

Спартыўна-масавая і фізкультурна-аздараўленчая  работа 

9.00-9.45

Спартыўная зала

Заняткі клуба “Факел”. Гадзіна шахмат

Мянцюк В.А., кіраўнік фізічнага выхавання

12.00-13.00

Стадыён

Спартыўнае свята

«Падарожжа ў Алімпію»

 (1-10 класы)

Грамадзянска-патрыятычнае, маральна-прававое выхаванне

10.00-11.30

Парк аг.Пяршаі

Мітынг, прысвечаны Дню Перамогі

Арцішэўская Г.М., намеснік дырэктара па выхаваўчай рабоце

10.00-11.30

Парк аг.Пяршаі

Вахта памяці каля помніка “Загінуўшым землякам”

Жамойдзіна М.В., педагог-арганізатар, Арцішэўскі М.Г., кіраўнік па ваенна-патрыятычнаму выхаванню

Дзяржаўная ўстанова адукацыі

«Пяршайскі навучальна-педагагічны комплекс дзіцячы сад—сярэдняя школа»

2 мая

Дзень патрыёта

 Час, месца правядзення

Мерапрыемства, форма, катэгорыя навучэнцаў

Адказны

Спартыўна-масавая і фізкультурна-аздараўленчая  работа 

10.00-10.45

Спартыўная зала

Заняткі клуба “Факел”. Гадзіна шахмат

Мянцюк В.А., кіраўнік фізічнага выхавання

11.00-11.45

12.00-12.45

Стадыён

13.00-13.45

 

Дзень футбаліста (1-4 класы)

Легкаатлетычная эстафета

(5-7 класы)

Легкаатлетычная эстафета

(8-10 класы)

Грамадзянска-патрыятычнае, маральна-прававое выхаванне

10.00-10.45

Кабінет №7

Віктарына “Я помню, я ганаруся” (1-4 класы)

 

Скрундзь Л.Г., класны кіраўнік

3 класа

12.00-12.45

Кабінет псіхолага

Дыспут “Як зберагчы сябе ад шкодных звычак” (7-9 кл.).

Назарава І.В., педагог сацыяльны

11.00-11.45

Кабінет №5

Экскурсія ў школьны краязнаўчы музей “Пяршайшчына ў гады вайны” (5-7 класы)

Мянцюк В.А., класны кіраўнік 7 класа

12.00-12.45

Кабінет №8

Пазнавальная Гульня “Усё мае сэнс, калі мы здаровы”

Назарава І.В., класны кіраўнік 10 класа

13.00-13.45

Кабінет №8

Завочная экскурсія “Баявая тэхніка узброеных сіл Рэспублікі Беларусь” (6-8 класы)

Арцішэўскі М.Г., кіраўнік па ваенна-патрыятычнаму выхаванню

12.00-12.45

Кабінет №1

Рэспубліканская  квэст-гульня “Палескія рабінзоны”: маршрут 8 “Рабінзоны і турызм” (4 клас)

Жамойдзіна М.В., педагог-арганізатар

Работа з бацькамі

9.00-9.45

Кабінет псіхолага

Групавая кансультацыя для бацькоў “Тэрыторыя здароўя”

 

Назарава І.В., педагог сацыяльны

 

Дзяржаўная ўстанова адукацыі

«Пяршайскі навучальна-педагагічны комплекс дзіцячы сад—сярэдняя школа»

30 красавіка

Дзень краязнаўства

 Час, месца правядзення

Мерапрыемства, форма, катэгорыя навучэнцаў

Адказны

Спартыўна-масавая і фізкультурна-аздараўленчая  работа 

10.00-10.45

Спартыўная зала

Заняткі клуба “Факел”. Гадзіна шахмат

Мянцюк В.А., кіраўнік фізічнага выхавання

11.00-11.45

Стадыён

 

Агульнашкольны вясновы крос (1-10 класы)

Грамадзянска-патрыятычнае, маральна-прававое выхаванне

10.00-10.45

Кабінет №7

 Экскурсія ў школьны музей “Маеземлякі ў гады вайны” (1-4 класы)

Арцішэўскі М.Г., класны кіраўнік

4 класа

12.00-12.45

Кабінет псіхолага

Псіхалагічная асвета “Наша жыццё – каштоўнасць”

Сымановіч Т.А., педагог-псіхолаг

11.00-11.45

Кабінет №5

Экскурсія ў музей Вялікай Айчыннай вайны (5-7 класы)

Калясінская Я.З., класны кіраўнік

6 класа

12.00-12.45

Кабінет №8

Прэзентацыя “Сучасная геральдыка ўзброеных сіл”

 (8-10 класы)

Арцішэўскі М.Г., кіраўнік па ваенна-патрыятычнаму выхаванню

13.00-13.45

Кабінет №8

Рэспубліканская  квэст-гульня “Палескія рабінзоны”: маршрут 7 “Беражы сваю планету,  бо другой на свеце няма!” (4 клас)

Жамойдзіна М.В., педагог-арганізатар

 

Работа з бацькамі

9.00-9.45

Кабінет псіхолага

Бацькоўскі ўніверсітэт. “Інтэрнэт-залежнасць: шляхі пераадольвання”

 

Сымановіч Т.А., педагог-псіхолаг

Дзяржаўная ўстанова адукацыі

«Пяршайскі навучальна-педагагічны комплекс дзіцячы сад—сярэдняя школа»

23 красавіка

Фізкультурна-аздараўленчая субота

 Час, месца правядзення

Мерапрыемства, форма, катэгорыя навучэнцаў

Адказны

Спартыўна-масавая і фізкультурна-аздараўленчая  работа 

9.00-9.45

Спартыўная зала

Заняткі клуба “Факел”. Гадзіна шахмат

Мянцюк В.А., кіраўнік фізічнага выхавання

11.00-11.45

Стадыён

Спартыўнае свята

«Нашы дасягненні»

(1-10 класы)

Грамадзянска-патрыятычнае, маральна-прававое выхаванне

10.00-10.45

Кабінет №7

Вусны часопіс “Жывая газета. Зялёныя старонкі” (1-4 класы)

Сымановіч Т.А., класны кіраўнік 2 класа

10.00-10.45

 

Маральна-прававы дыспут “Адвядзі бяду”

Сымановіч Т.А., педагог-псіхолаг

10.00-10.45

Кабінет №5

Віктарына ”Зберажом планету жывой і зялёнай!” (5-7 класы)

Кузняцова А.В., класны кіраўнік 5 класа

12.00-12.45

Кабінет №8

Конкурсная праграма “Прырода –  вечная крыніца прыгажосці” (8-10 класы)

Жамойдзіна М.В., класны кіраўнік 8 класа

13.00-13.45

Кабінет №8

Брэйн – рынг “Зялёная планета” (2-4 класы)

Жамойдзіна М.В., педагог-арганізатар

 

13.00-13.45

Кабінет №6

Анлайн-экскурсія ва ўстановы адукацыі ваеннага профілю

(8-10класы)   

Арцішэўскі М.Г., кіраўнік па ваенна-патрыятычнаму выхаванню

Вучэбна-пазнавальная дзейнасць

11.00-11.45

Кабінет №5

Кансультацыя па рускай мове

 

Кузняцова А.В., настаўнік рускай мовы

Работа з бацькамі

9.00-9.45

Кабінет псіхолага

Кансультацыя “Як абараніць дзіця ад шкодных звычак”

 

Сымановіч Т.А., педагог-псіхолаг

 

Дзяржаўная ўстанова адукацыі

«Пяршайскі навучальна-педагагічны комплекс дзіцячы сад—сярэдняя школа»

16 красавіка

Дзень прысвечаны Году гістарычнай памяці

 

 Час, месца правядзення

Мерапрыемства, форма, катэгорыя навучэнцаў

Адказны

Спартыўна-масавая і фізкультурна-аздараўленчая  работа 

10.00-10.45

Спартыўная зала

Заняткі клуба “Факел”. Гадзіна шахмат

Мянцюк В.А., кіраўнік фізічнага выхавання

11.00-11.45

 

12.00-12.45

 

13.00-13.45

Спартыўная зала

Турнір па дартсу

(1-4 класы)

Спаборніцтвы па настольнаму тэнісу (5-7 класы)

Спаборніцтвы па настольнаму тэнісу (8-10класы)

Грамадзянска-патрыятычнае, маральна-прававое выхаванне

10.00-10.45

Кабінет №7

Віртуальнае падарожжа “Мая малая радзіма” (1-4 класы)

 

Акула М.В., класны кіраўнік 1 класа

11.00-11.45

Кабінет псіхолага

Пазнаваўчая гульня «Плануй свае будучае»     (8-9класы)   

Назарава І.В., педагог сацыяльны

11.00-11.45

Кабінет №5

Прагляд і абмеркаванне дакументальнага фільма да Года гістарычнай памяці (праект тэлеканала АНТ)

(5-7 класы)

Арцішэўскі М.Г., кіраўнік па ваенна-патрыятычнаму выхаванню

12.00-12.45

Кабінет №8

Вусны часопіс “Звычаі беларусаў: Вялікдзень”

(8-10 класы)   

Назарава І.В., класны кіраўнік 10 класа

13.00-13.45

Кабінет №8

Добраўпарадкаванне магілы Я.Трацэўскай, першай піянеркі Пяршайшчыны  (8-9 клас)

Жамойдзіна М.В., педагог-арганізатар

Вучэбна-пазнавальная дзейнасць

12.00-12.45

Кабінет №5

Кансультацыя па французскай мове

Назарава І.В., настаўнік французскай мовы

Работа з бацькамі

9.00-9.45

Кабінет псіхолага

Групавая кансультацыя для бацькоў “Як дапамагчы дзіцяці выбраць будучую прафесію?”

Назарава І.В., педагог сацыяльны

Дзяржаўная ўстанова адукацыі

«Пяршайскі навучальна-педагагічны комплекс дзіцячы сад—сярэдняя школа»

9 красавіка

Дзень патрыятычнага выхавання

 Час, месца правядзення

Мерапрыемства, форма, катэгорыя навучэнцаў

Адказны

Спартыўна-масавая і фізкультурна-аздараўленчая  работа 

10.00-10.45

Спартыўная зала

Заняткі клуба “Факел”. Гадзіна шахмат

Мянцюк В.А., кіраўнік фізічнага выхавання

11.00-11.45

 

12.00-12.45

 

13.00-13.45

Спартыўная зала

Дзень прыгуна

 (1-4 класы)

Чэмпіянат школы па гандболу (5-7 класы)

Чэмпіянат школы па гандболу (8-10 класы)

Грамадзянска-патрыятычнае, маральна-прававое выхаванне

10.00-10.45

Кабінет №7

Гульня-падарожжа “Вандроўка па роднай Беларусі”  (1-4 класы)

Скрундзь Л.Г., класны кіраўнік

3 класа

11.00-11.45

Кабінет №8

Трэнінг “Прафілактыка ўжывання псіхаактыўных рэчываў” (для вучняў 5 – 9 кл.)

Назарава І.В., педагог сацыяльны

12.00-12.45

Кабінет №8

 Вусны часопіс “Мае аднавяскоўцы ў гады вайны” (8-10 класы)

Шапавал А.В., класны кіраўнік

9 класа

12.00-12.45

Кабінет №9

 Гульня-віктарына “Люблю свой край!”(3-4 класы)

Жамойдзіна М.В., педагог-арганізатар

13.00-13.45

Кабінет №8

Вусны часопіс “Мундзір Айчыны. Эвалюцыя формы адзення беларускіх воінаў” (6-10 класы)

Арцішэўскі М.Г., кіраўнік па ваенна-патрыятычнаму выхаванню

Вучэбна-пазнавальная дзейнасць

12.00-12.45

Кабінет №5

Кансультацыя па гісторыі

Шапавал А.В., настаўнік гісторыі

Работа з бацькамі

9.00-9.45

Кабінет псіхолага

Групавая кансультацыя для бацькоў “Матывацыя ўжывання наркотыкаў у падлеткаў”

Назарава І.В., педагог сацыяльны

 

Дзяржаўная ўстанова адукацыі

«Пяршайскі навучальна-педагагічны комплекс дзіцячы сад—сярэдняя школа»

26 сакавіка

Дзень прафілактыкі шкодных залежнасцей

 Час, месца правядзення

Мерапрыемства, форма, катэгорыя навучэнцаў

    Адказны

Спартыўна-масавая і фізкультурна-аздараўленчая  работа 

10.00-10.45

Спартыўная зала

Заняткі клуба “Факел”. Гадзіна шахмат

Мянцюк В.А., кіраўнік фізічнага выхавання

11.00-11.45

 

12.00-12.45

13.00-13.45

Спартыўная зала

Спартландыя «Хуткія, спрытныя, смелыя» (1-4 класы)

Чэмпіянат школы па дартсу

 (5-7 класы)

Чэмпіянат школы па дартсу

(8-10 класы)

Грамадзянска-патрыятычнае, маральна-прававое выхаванне

9.00-17.00

Экскурсія ў Музей гісторыі Вялікай Айчыннай вайны.

Наведванне Беларускага дзяржаўнага музычнага  тэатра

Арцішэўская Г.М., намеснік дырэктара па выхаваўчай рабоце

10.00-10.45

Кабінет №7

Вусны часопіс “Скажы “НЕ!” шкодным звычкам” (1-4 класы)

Скрундзь Л.Г., класны кіраўнік 3 класа

11.00-11.45

Кабінет псіхолага

Кансультацыя “Як папярэдзіць ужыванне падлеткамі псіхаактыўных рэчываў?”

Назарава І.В., педагог сацыяльны

11.00-11.45

Кабінет №5

Гадзіна зносін “Як не стаць ахвярай кіберзлачынца”

(5-7 класы)

Кузняцова А.В., класны кіраўнік

5 класа

12.00-12.45

Кабінет №8

Дыскусія “Дрэнныя звычкі: за і супраць” (8-10 класы)

Жамойдзіна М.В., класны кіраўнік

8 класа

14.00-14.45

Кабінет №8

Прагляд  і абмеркаванне сацыяльных ролікаў Акцыя “Молодзь супраць дрэнных звычак” 7-10 клас

Жамойдзіна М.В., педагог-арганізатар

13.00-13.45

Кабінет №8

Гутарка “Самакантроль за сваімі паводзінамі ў сетцы Інтэрнэт: рэпост і лайкі. Дзеянні віртуальныя, адказнасць рэальная”

Арцішэўскі М.Г., кіраўнік па ваенна-патрыятычнаму выхаванню

Вучэбна-пазнавальная дзейнасць

12.00-12.45

Кабінет №5

Кансультацыя па англійскай мове

Кузняцова А.В., настаўнік англійскай мовы

Работа з бацькамі

9.00-9.45

Кабінет псіхолага

Групавая кансультацыя для бацькоў  “Падлеткавы ўзрост: рызыка для ўзнікнення шкодных звычак і залежнасцей”

Назарава І.В., педагог сацыяльны

 

Дзяржаўная ўстанова адукацыі

«Пяршайскі навучальна-педагагічны комплекс дзіцячы сад—сярэдняя школа»

19 сакавіка

Дзень эканомікі

 Час, месца правядзення

Мерапрыемства, форма, катэгорыя навучэнцаў

Адказны

Спартыўна-масавая і фізкультурна-аздараўленчая  работа 

10.00-10.45

Спартыўная зала

Заняткі клуба “Факел”. Гадзіна шахмат

Мянцюк В.А., кіраўнік фізічнага выхавання

11.00-11.45

 

12.00-12.45

13.00-13.45

Спартыўная зала

Шашачны турнір

(1-4 класы)

Шахматны турнір

 «Белая ладдзя»

(5-10 класы)

Грамадзянска-патрыятычнае, маральна-прававое выхаванне

10.00-10.45

Кабінет №7

Практыкум “Капейка рубель беражэ” (1-4 класы)

Сымановіч Т.А., класны кіраўнік 2 класа

11.00-11.45

 

Каесультацыя “Вучыся казаць “НЕ!” (6-8 класы)

Сымановіч Т.А., педагог-псіхолаг

11.00-11.45

Кабінет №5

Практыкум “Складаем сямейны бюджэт” (5-7 класы)

Калясінская Я.З., класны кіраўнік 6 класа

12.00-12.45

Кабінет №6

Экскурс “Гісторыя воінскіх знакаў адрознення” (8-10 класы)

Арцішэўскі М.Г., кіраўнік па ваенна-патрыятычнаму выхаванню

12.00-12.45

Кабінет №8

Рэспубліканская  квэст-гульня “Палескія рабінзоны”: маршрут 6 “Навыкі  рабінзонаў”

(4 клас)

Жамойдзіна М.В., педагог-арганізатар

Вучэбна-пазнавальная дзейнасць

11.00-11.45

Кабінет №5

Кансультацыя па беларускай мове

Калясінская Я.З., настаўнік беларускай мовы

Работа з бацькамі

9.00-9.45

Кабінет псіхолага

Кансультацыя “Як дабіцца паслухмянасці ад дзіцяці”

Сымановіч Т.А., педагог-псіхолаг

 

Дзяржаўная ўстанова адукацыі

«Пяршайскі навучальна-педагагічны комплекс дзіцячы сад—сярэдняя школа»

7 сакавіка

Дзень здароўя 

 Час, месца правядзення

Мерапрыемства, форма, катэгорыя навучэнцаў

Адказны

Спартыўна-масавая і фізкультурна-аздараўленчая  работа 

10.00-10.45

Спартыўная зала

Заняткі клуба “Факел”. Гадзіна шахмат

Мянцюк В.А., кіраўнік фізічнага выхавання

11.00-11.45

 

12.00-12.45

Спартыўная зала

13.00-13.45

«Казачныя эстафеты»

(1-4 класы)

Турнір па гандболу

(5-7 класы)

Дзень гандбаліста

 (8-10 класы)

 Грамадзянска-патрыятычнае, маральна-прававое выхаванне

10.00-10.45

Кабінет №7

Гульнявая праграма “Больш ведаеш – здаравейшым будзеш” (1-4 класы)

Акула М.В., класны кіраўнік 1 класа

12.00-12.45

Кабінет №8

Віктарына “Здаровы лад жыцця” (8-10 класы)

Назарава І.В., класны кіраўнік 10 класа

11.00-11.45

Кабінет №5

Гульня “Я здароўе берагу, сам сабе дапамагу” (5-7 класы)

Мянцюк В.А., класны кіраўнік 7 класа

17.00-21.00

Спартыўная зала

Танцавальная праграма “Веснавы марафон”

(7-10 класы)

Жамойдзіна М.В., педагог-арганізатар

Арцішэўскі М.Г., кіраўнік па ваенна-патрыятычнаму выхаванню

 Работа з бацькамі

9.00-9.45

Кабінет псіхолага

Групавая кансультацыя для бацькоў “Ці такія бясшкодныя электронныя цыгарэты?”

Назарава І.В., педагог сацыяльны

 

 

Дзяржаўная ўстанова адукацыі

«Пяршайскі навучальна-педагагічны комплекс дзіцячы сад—сярэдняя школа»

5 сакавіка

Дзень нацыянальнай культуры

 Час, месца правядзення

Мерапрыемства, форма, катэгорыя навучэнцаў

Адказны

Спартыўна-масавая і фізкультурна-аздараўленчая  работа 

10.00-10.45

Спартыўная зала

Заняткі клуба “Факел”. Гадзіна шахмат

Мянцюк В.А., кіраўнік фізічнага выхавання

12.00-12.45

Спартыўная зала

Масленічныя гульні

(1-10 класы)

Грамадзянска-патрыятычнае, маральна-прававое выхаванне

11.00-13.00

Спартыўная зала

Школьны двор

Гульнявая праграма “Масленіца” (1-10 класы)

Шапавал А.В., кіраўнік школьнага музея

Арцішэўскі М.Г., класны кіраўнік

4 класа

Жамойдзіна М.В., педагог-арганізатар

13.00-14.30

Кабінет №7

Прагляд і абмеркаванне фільма “Я родам з дзяцінства”

(5-8 класы)

Арцішэўскі М.Г., кіраўнік па ваенна-патрыятычнаму выхаванню

Вучэбна-пазнавальная дзейнасць

10.00-10.45

Кабінет №5

Кансультацыя па рускай мове

Іваноўская Я.М., настаўнік рускай мовы

Работа з бацькамі

9.00-9.45

Кабінет псіхолага

Кансультацыя “Дэвіянтна-дэлінквентныя формы паводзін дзяцей”

Сымановіч Т.А., педагог-псіхолаг

 

Дзяржаўная ўстанова адукацыі

«Пяршайскі навучальна-педагагічны комплекс 
дзіцячы сад—сярэдняя школа»

26 лютага

Дзень прававых ведаў

 Час, месца правядзення

Мерапрыемства, форма, катэгорыя навучэнцаў

Адказны

Спартыўна-масавая і фізкультурна-аздараўленчая  работа 

10.00-10.45

Спартыўная зала

Заняткі клуба “Факел”. Гадзіна шахмат

Мянцюк В.А., кіраўнік фізічнага выхавання

11.00-11.45

 

12.00-12.45

 

13.00-13.45

Спартыўная зала

Турнір па піянерболу

(1-4 класы)

Чэмпіянат школы па валейболу (5-7 класы)

Чэмпіянат школы па валейболу (8-10 класы)

Грамадзянска-патрыятычнае, маральна-прававое выхаванне

10.00-10.45

Кабінет №7

Інтэлектуальная гульня “Слабое звяно. Правы дзіцяці” (1-4 класы)

Скрундзь Л.Г., класны кіраўнік

3 класа

12.00-12.45

Кабінет псіхолага

Групавая кансультацыя “Права = адказнасць” (7-9класы)

Назарава І.В., педагог сацыяльны

11.00-11.45

Кабінет №5

Дзелавая гульня “Правы і абавязкі” (8-10 класы)

Жамойдзіна М.В., класны кіраўнік 8 класа

12.00-12.45

Кабінет №8

Гульня “Ці ведаеце вы свае правы” (7-9 клас)

Жамойдзіна М.В., педагог-арганізатар

13.00-13.45

Кабінет №8

Музычная гасцёўня “Ваенныя песні” (5-10 класы)

Арцішэўскі М.Г., кіраўнік па ваенна-патрыятычнаму выхаванню

Вучэбна-пазнавальная дзейнасць

12.00-12.45

Кабінет №5

Кансультацыя па рускай мове

Скрундзь Л.Г., настаўнік рускай мовы

Работа з бацькамі

9.00-9.45

Кабінет псіхолага

Групавая кансультацыя “Традыцыі беларусаў у выхаванні”

Назарава І.В., педагог сацыяльны

 

Дзяржаўная ўстанова адукацыі

«Пяршайскі навучальна-педагагічны комплекс 
дзіцячы сад—сярэдняя школа»

19 лютага

Дзень прафілактыкі

 Час, месца правядзення

Мерапрыемства, форма, катэгорыя навучэнцаў

Адказны

Спартыўна-масавая і фізкультурна-аздараўленчая  работа 

10.00-10.45

Спартыўная зала

Заняткі клуба “Факел”. Гадзіна шахмат

Мянцюк В.А., кіраўнік фізічнага выхавання

11.00-11.45

12.00-12.45

13.00-13.45

Стадыён

Лыжны прабег, прысвечаны да Дню Абаронца Айчыны

(1-10 класы)

Грамадзянска-патрыятычнае, маральна-прававое выхаванне

10.00-10.45

Кабінет №1

Гульня-падарожжа “У краіне Правіл дарожнага руху”

(1-4 класы)

Арцішэўскі М.Г., класны кіраўнік

4 класа

10.00-10.45

Кабінет псіхолага

Практыкум “Як кіраваць сабой” (6-7 класы)

Сымановіч Т.А., педагог-псіхолаг

11.00-11.45

Кабінет №5

Інтэлектуальная гульня “Правілы здаровага ладу жыцця” (5-7 класы)

Кузняцова А.В., класны кіраўнік 5 класа

12.00-12.45

Кабінет №8

Вусны часопіс “Бяспека падлетка ў сацыяльнай сетцы” (8-10 класы)

Шапавал А.В., класны кіраўнік 9 класа

13.00-13.45

Кабінет №8

Круглы ​​стол “Праблемы бяспекі ў Інтэрнэце” (5-7 класы)

Арцішэўскі М.Г., кіраўнік па ваенна-патрыятычнаму выхаванню

12.00-12.45

Кабінет №1

Рэспубліканская  квэст-гульня “Палескія рабінзоны”: маршрут 5 “Рыхтуемся  да паходу ў лес”

Жамойдзіна М.В., педагог-арганізатар

Вучэбна-пазнавальная дзейнасць

11.00-11.45

Кабінет №5

Кансультацыя па геаграфіі

 

Шапавал а.В., настаўнік геаграфіі

Работа з бацькамі

9.00-9.45

Кабінет псіхолага

Кансультацыя “Ад асобы бацькоў да асобы дзіцяці”

Сымановіч Т.А., педагог-псіхолаг

 

Дзяржаўная ўстанова адукацыі

«Пяршайскі навучальна-педагагічны комплекс 
дзіцячы сад—сярэдняя школа»

12 лютага

Дзень здароўя

 Час, месца правядзення

Мерапрыемства, форма, катэгорыя навучэнцаў

Адказны

Спартыўна-масавая і фізкультурна-аздараўленчая  работа 

10.00-10.45

Спартыўная зала

Заняткі клуба “Факел”. Гадзіна шахмат

Мянцюк В.А., кіраўнік фізічнага выхавання

11.00-11.45

 

12.00-12.45

 

13.00-13.45

Спартыўная зала

«Спартыўныя эстафеты»

(1-4 класы)

Дзень баскетбаліста

(5-7 класы)

Турнір па стрытболу

(8-10 класы)

Грамадзянска-патрыятычнае, маральна-прававое выхаванне

10.00-10.45

Кабінет №7

Конкурсна-гульнёвая праграма “Наша здароўе – у нашых руках” (1-4 класы)

Акула М.В., класны кіраўнік 1 класа

12.00-12.45

Кабінет псіхолага

Турнір “Здаровы лад жыцця”

(5 – 9  класы)

Назарава І.В., педагог сацыяльны

11.00-11.45

Кабінет №5

Гадзіна разважання “Мой рэжым дня” (5-7 класы)

Мянцюк В.А., класны кіраўнік 7 класа

12.00-12.45

Кабінет №8

Вусны часопіс “Свет без цыгарэт, алкаголю, наркотыкаў” (8-10 класы)

Назарава І.В., класны кіраўнік 10 класа

13.00-13.45

Кабінет №8

Віктарына “Воінскія званні”

(7-10 класы)

Арцішэўскі М.Г., кіраўнік па ваенна-патрыятычнаму выхаванню

12.00-12.45

Спартыўная зала

Гульня “Зарнічка” (3-4 класы)

Жамойдзіна М.В., педагог-арганізатар

Вучэбна-пазнавальная дзейнасць

12.00-12.45

Кабінет №5

Кансультацыя па матэматыцы

Арцішэўская Г.М., настаўнік матэматыкі

Работа з бацькамі

9.00-9.45

Кабінет псіхолага

Бацькоўскі універсітэт. Групавая кансультацыя “Як папярэдзіць ужыванне падлеткамі псіхаактыўных рэчываў”

Назарава І.В., педагог сацыяльны

 

Дзяржаўная ўстанова адукацыі

«Пяршайскі навучальна-педагагічны комплекс 
дзіцячы сад—сярэдняя школа»

5 лютага

Дзень сяброўства

 Час, месца правядзення

Мерапрыемства, форма, катэгорыя навучэнцаў

Адказны

Спартыўна-масавая і фізкультурна-аздараўленчая  работа 

10.00-10.45

Спартыўная зала

Заняткі клуба “Факел”. Гадзіна шахмат

Мянцюк В.А., кіраўнік фізічнага выхавання

11.00-11.45

 

12.00-12.45

Стадыён

13.00-13.45

 

Лыжныя прагулкі

(1-4 класы)

Чэмпіянат школы па стральбе

(5-7класы)

Чэмпіянат школы па стральбе

 (8-10класы)

Грамадзянска-патрыятычнае, маральна-прававое выхаванне

10.00-10.45

Кабінет №7

Дыскусія-разважанне “Сяброўства пачынаецца

з усмешкі” (1-4 класы)

Сымановіч Т.А., класны кіраўнік

2 класа

11.00-11.45

Кабінет псіхолага

Лекторый “Палавое выхаванне: якім шляхам ісці?” (8-10 класы)

Сымановіч Т.А., педагог-псіхолаг

11.00-11.45

Кабінет №5

Круглы стол “Школьнае сяброўства на ўсё жыццё” (5-7 класы)

Калясінская Я.З., класны кіраўнік

6 класа

17.00-19.00

Вечар сустрэчы з выпускнікамі

Арцішэўская Г. М., намеснік дырэктара па выхаваўчай рабоце

Вучэбна-пазнавальная дзейнасць

12.00-12.45

Кабінет №5

Кансультацыя па беларускай мове

Калясінская Я.З., настаўнік беларускай мовы

Работа з бацькамі

9.00-9.45

Кабінет псіхолага

Кансультацыя “Бесканфліктныя ўзаемаадносіны ў сям’і, як фактар духоўна-маральнага здароўя дзяцей”

Сымановіч Т.А., педагог-псіхолаг

 

Дзяржаўная ўстанова адукацыі

«Пяршайскі навучальна-педагагічны комплекс 
дзіцячы сад—сярэдняя школа»

29 студзеня

Дзень бяспекі

 Час, месца правядзення

Мерапрыемства, форма, катэгорыя навучэнцаў

Адказны

Спартыўна-масавая і фізкультурна-аздараўленчая  работа 

10.00-10.45

Спартыўная зала

Заняткі клуба “Факел”. Гадзіна шахмат

Мянцюк В.А., кіраўнік фізічнага выхавання

11.00-11.45

Стадыён

12.00-12.45

Спартыўная зала

13.00-13.45

 

Спартландыя «Зімовыя эстафеты» (1-4 класы)

Спаборніцтвы па стрытболу

(5-7 класы)

Турнір па валейболу

(8-10 класы)

Грамадзянска-патрыятычнае, маральна-прававое выхаванне

10.00-10.45

Кабінет №7

Гульня па станцыях “Краіна бяспекі” (1-4 класы)

Акула М.В., класны кіраўнік 1 класа

12.00-12.45

Кабінет псіхолага

Вусны часопіс “Правілы паводзін на вуліцы” (2–5  класы)

Назарава І.В., педагог сацыяльны

11.00-11.45

Кабінет №5

Гульнёвая  праграма  “Для усіх, без выключэнне ёсць правілы дарожнага руху” (8-10 класы)

Жамойдзіна М.В., класны кіраўнік

8 класа

12.00-12.45

Кабінет №8

Конкурс “Піянерская гульня”

(8 клас)

Жамойдзіна М.В., педагог-арганізатар

13.00-13.45

Кабінет №8

Гадзіна зносін “Адказнасць за парушэнне патрабаванняў заканадаўства ў галіне інфармацыйнай і медыйнай прасторы” (7-10 класы)

Арцішэўскі М.Г., кіраўнік па ваенна-патрыятычнаму выхаванню

Вучэбна-пазнавальная дзейнасць

12.00-12.45

Кабінет №5

Кансультацыя “Як навучыць дзіця чытаць”

Акула М.В., настаўнік пачатковых класаў

Работа з бацькамі

9.00-9.45

Кабінет псіхолага

Групавая кансультацыя для бацькоў “Бяспека ў Інтэрнэце. Правілы для бацькоў”

Назарава І.В., педагог сацыяльны

Дзяржаўная ўстанова адукацыі

«Пяршайскі навучальна-педагагічны комплекс 
дзіцячы сад—сярэдняя школа»

22 студзеня

Дзень прафарыентацыі

 Час, месца правядзення

Мерапрыемства, форма, катэгорыя навучэнцаў

Адказны

Спартыўна-масавая і фізкультурна-аздараўленчая  работа 

10.00-10.45

Спартыўная зала

Заняткі клуба “Факел”. Гадзіна шахмат

Мянцюк В.А., кіраўнік фізічнага выхавання

11.00-11.45

 

12.00-12.45

 

13.00-13.45

Стадыён

Спаборніцтвы па лыжным гонкам (1-4 класы)

Чэмпіянат школы па лыжным гонкам (5-7 класы)

Чэмпіянат школы па лыжным гонкам (8-10 класы)

Грамадзянска-патрыятычнае, маральна-прававое выхаванне

10.00-10.45

Кабінет №6

Гульня-віктарына “Угадай прафесію” (1-4 класы)

Арцішэўскі М.Г., класны кіраўнік

 4 класа

10.00-10.45

Кабінет №8

Гульня “Лабірынт прафесій”

(7-9 класы)

Сымановіч Т.А., педагог-псіхолаг

11.00-11.45

Кабінет №4

Экскурсія – знаёмства “Сучасныя прафесіі” (5-7 класы)

Калясінская Я.З., класны кіраўнік

6 класа

12.00-12.45

Кабінет №2

Вусны часопіс “Дарогі, якія мы выбіраем” (8-10 класы)

Шапавал А.В., класны кіраўнік 9 класа

13.00-13.45

Кабінет №8

Вусны часопіс “Ваенныя прафесіі” (7-10 класы)

Арцішэўскі М.Г., кіраўнік па ваенна-патрыятычнаму выхаванню

12.00-12.45

 

Рэспубліканская  квэст-гульня “Палескія рабінзоны”: Маршрут 4  “Лясная аптэка” (4 клас)

Жамйдзіна М.В., педагог-арганізатар

Вучэбна-пазнавальная дзейнасць

12.00-12.45

Кабінет №5

Кансультацыя па гісторыі

Шапавал А.В., настаўнік гісторыі

Работа з бацькамі

9.00-9.45

Кабінет псіхолага

Кансультацыя “Вывучэнне прафесійных намераў і планаў вучняў”

Сымановіч Т.А., педагог-псіхолаг

 

Дзяржаўная ўстанова адукацыі

«Пяршайскі навучальна-педагагічны комплекс 
дзіцячы сад—сярэдняя школа»

15 студзеня

Дзень снегу

 Час, месца правядзення

Мерапрыемства, форма, катэгорыя навучэнцаў

Адказны

Спартыўна-масавая і фізкультурна-аздараўленчая  работа 

10.00-10.45

Спартыўная зала

Заняткі клуба “Факел”. Гадзіна шахмат

Мянцюк В.А., кіраўнік фізічнага выхавання

12.00-12.45

Стадыён

13.00-13.45

«Дзень лыжніка» (1-4 класы)

Спаборніцтвы па стральбе і лыжным гонкам «Снежны снайпер» (5-10 класы)

Грамадзянска-патрыятычнае, маральна-прававое выхаванне

10.00-10.45

Кабінет №7

Занятак-гульня “Экалагічнымі сцяжынкамі”

Скрундзь Л.Г., класны кіраўнік

3 класа

10.00-10.45

Кабінет псіхолага

Настольная гульня “Дрэва  пазнанняў” (6-8   класы)

Назарава І.В., педагог сацыяльны

11.00-11.45

Кабінет №8

Віктарына “Зімовыя віды спорту”

Мянцюк В.А., класны кіраўнік 7 класа

12.00-12.45

Кабінет №8

Круглы стол “Спорт, здароўе, прыгажосць” (8-10 класы)

Назарава І.В., класны кіраўнік 10 класа

12.00-12.45

Школьны двор

Зімовыя забавы “Свята  снега” (5-6 класы)

Жамйдзіна М.В., педагог-арганізатар

13.00-14.30

Кабінет інфарматыкі

Прагляд і абмеркаванне фільма “Альпійская балада” (8-10 класы)

Арцішэўскі М.Г., кіраўнік па ваенна-патрыятычнаму выхаванню

Вучэбна-пазнавальная дзейнасць

11.00-11.45

Кабінет №8

Кансультацыя па французскай мове

Назарава І.В., настаўнік французскай мовы

Работа з бацькамі

9.00-9.45

Кабінет псіхолага

Бацькоўскі ўніверсітэт. Групавая кансультацыя для бацькоў “Спорт у жыцці бацькоў і дзяцей”

Назарава І.В., педагог сацыяльны

 

Дзяржаўная ўстанова адукацыі

«Пяршайскі навучальна-педагагічны комплекс 
дзіцячы сад—сярэдняя школа»

18 снежня

Дзень краязнаўства

 Час, месца правядзення

Мерапрыемства, форма, катэгорыя навучэнцаў

Адказны

Спартыўна-масавая і фізкультурна-аздараўленчая  работа 

10.00-10.45

Спартыўная зала

Заняткі клуба “Факел”. Гадзіна шахмат

Мянцюк В.А., кіраўнік фізічнага выхавання

11.00-11.45

12.00-12.45

Стадыён

13.00-13.45

 

Спартыўныя эстафеты

 (1-4 класы)

Тэнісны турнір (5-7 класы)

Тэнісны турнір (8-10 класы)

 Грамадзянска-патрыятычнае, маральна-прававое выхаванне

10.00-10.45

Кабінет №7

Традыцыі нашых продкаў “Елачныя ўпрыгожванні нашых продкаў” (1-4 класы)

Арцішэўскі М.Г., класны кіраўнік

4 класа

12.00-12.45

Кабінет псіхолага

Занятак з элементамі трэнінга “Падлетак і канфлікты”

Сымановіч Т.А., педагог-псіхолаг

11.00-11.45

Кабінет №5

 Практычны занятак “Каляды на Беларусі” (5-7 класы)

Калясінская Я.З., класны кіраўнік

6 класа

10.00-12.00

ЦТДіМ Валожынскага раёна

Раённы этап інтэлектуальна-развіваючай гульні ОО “БРПА” “Піянерскі КВІЗ”

Жамойдзіна М.В., педагог-арганізатар

13.00-13.45

Кабінет №8

КТС “Хутка новы год” (падрыхтоўка на навагодняга прадстаўлення)

Актыў школьнага самакіравання

 Работа з бацькамі

9.00-9.45

Кабінет псіхолага

Кансультацыя “Уздзеянне электронных гаджатаў на дзяцей”

Сымановіч Т.А., педагог-псіхолаг

 

Дзяржаўная ўстанова адукацыі

«Пяршайскі навучальна-педагагічны комплекс 
дзіцячы сад—сярэдняя школа»

11 снежня

Дзень прававых ведаў

 Час, месца правядзення

Мерапрыемства, форма, катэгорыя навучэнцаў

Адказны

Спартыўна-масавая і фізкультурна-аздараўленчая  работа 

9.00-9.45

Спартыўная зала

Заняткі клуба “Факел”. Гадзіна шахмат

Мянцюк В.А., кіраўнік фізічнага выхавання

11.00-11.45

12.00-12.45

13.00-13.45

Спартыўная зала

Турнір па дартсу (1-4 класы)

Дзень баскетбаліста(5-7 класы)

Турнір па стральбе (8-10 класы)

Грамадзянска-патрыятычнае, маральна-прававое выхаванне

10.00-10.45

Кабінет №7

Пазнавальная гульня “Правы дзяцей” (1-4 кл.)

Акула М.В., класны кіраўнік 1 класа

11.00-11.45

 

Пазнавальная гульня “Прававы эрудыт”

Назарава І.В., педагог сацыяльны

10.00-10.45

Кабінет №5

Гульня “Ведай, выконвай, карыстайся” (5-7 кл.)

 

Мянцюк В.А., класны кіраўнік 7 класа

12.00-12.45

 

Інтэлектуальная гульня “У свеце правоў” (8-10 кл.)

Назарава І.В., класны кіраўнік 10 класа

13.00-13.45

Практыкум “Ваенныя званні”

Арцішэўскі М.Г., кіраўнік ваенна-патрыятычнага выхавання

13.00-13.45

Віктарына “Карысныя і шкодныя прадукты харчавання”

Арцішэўская Г.М., намеснік дырэктара па выхаваўчай рабоце

Вучэбна-пазнавальная дзейнасць

11.00-11.45

Кабінет №5

Кансультацыя для бацькоў і вучняў па французскай мове

Назарава І.В., настаўнік французскай мовы

Работа з бацькамі 

9.00-9.45

Кабінет псіхолага

Кансультацыя для бацькоў “Правілы паводзін заложніка”

Назарава І.В., педагог сацыяльны

Дзяржаўная ўстанова адукацыі

«Пяршайскі навучальна-педагагічны комплекс 
дзіцячы сад—сярэдняя школа»

4 снежня

Дзень талерантнасці

 Час, месца правядзення

Мерапрыемства, форма, катэгорыя навучэнцаў

Адказны

Спартыўна-масавая і фізкультурна-аздараўленчая  работа 

10.00-10.45

Спартыўная зала

Заняткі клуба “Факел”. Гадзіна шахмат

Мянцюк В.А., кіраўнік фізічнага выхавання

11.00-11.45

 

12.00-12.45

13.00-13.45

Спартыўная зала

 

Спаборніцтвы па піянерболу

(1-4 класы)

Турнір па стрытболу (5-7 класы)

Чэмпіянат школы па баскетболу (8-10 класы)

Грамадзянска-патрыятычнае, маральна-прававое выхаванне

10.00-10.45

Кабінет №7

Гадзіна зносін “Добры дзень ветлівасць і дабрыня!”

 (1-4класы)

Сымановіч Т.А., класны кіраўнік

2 класа

12.00-12.45

Кабінет псіхолага

Круглы стол “Забойца па імені СНІД”

Сымановіч Т.А., педагог-псіхолаг

11.00-11.45

Кабінет №5

Вусны часопіс “Падарожжа ў краіну Талерантнасці”

(5-7 класы)

Кузняцова А.В., класны кіраўнік

5 класа

12.00-12.45

Кабінет №8

Круглы стол “Будзем жыць у згодзе і сяброўстве” (8-10 класы)

Жамойдзіна М.В., класны кіраўнік

8 класа

13.00-14.00

Кабінет №8

Акцыя “Цуды на Каляды”

Жамойдзіна М.В., педагог-арганізатар

Вучэбна-пазнавальная дзейнасць

12.00-12.45

Кабінет №5

Кансультацыя па англійскай мове

Кузняцова А.В., настаўнік англійскай мовы

Работа з бацькамі

9.00-9.45

Кабінет псіхолага

Бацькоўскі ўніверсітэт.

Кансультацыя “Агрэсіўныя паводзіны: як дапамагчы дзіцяці?”

Сымановіч Т.А., педагог-псіхолаг

Дзяржаўная ўстанова адукацыі

«Пяршайскі навучальна-педагагічны комплекс 
дзіцячы сад—сярэдняя школа»

27 лістапада

Дзень прафілактыкі

 Час, месца правядзення

Мерапрыемства, форма, катэгорыя навучэнцаў

Адказны

Спартыўна-масавая і фізкультурна-аздараўленчая  работа 

10.00-10.45

Спартыўная зала

Заняткі клуба “Факел”. Гадзіна шахмат

Мянцюк В.А., кіраўнік фізічнага выхавання

11.00-11.45

 

12.00-12.45

 

13.00-13.45

Спартыўная зала

Спартландыя «Казачныя эстафеты» (1-4 класы)

Чэмпіянат школы па баскетболу (5-7 класы)

Турнір па стрытболу

(8-10 класы)

Грамадзянска-патрыятычнае, маральна-прававое выхаванне

10.00-10.45

Кабінет №7

Падарожжа “Краіна шкодных звычак” (1-4 кл.)

Акула М.В., класны кіраўнік 1 класа

11.00-11.45

 

Вусны часопіс “Як не стаць ахвярай злачынства”

Назарава І.В., педагог сацыяльны

11.00-11.45

Кабінет №5

Вусны часопіс “Запаветнае НЕ!” (5-7 кл.)

 

Кузняцова А.В., класны кіраўнік 5 класа

12.00-12.45

 

Вусны часопіс “Ваенная тэхніка” (8-10 кл.)

Арцішэўскі М.Г., кіраўнік ваенна-патрыятычнага выхавання

Вучэбна-пазнавальная дзейнасць

12.00-12.45

Кабінет №5

Кансультацыя па англійскай мове

Кузняцова А.В., настаўнік англійскай мовы

Работа з бацькамі 

9.00-9.45

Кабінет псіхолага

Бацькоўскі дыспут “Калі дзіця пачало курыць”

Назарава І.В., педагог сацыяльны

Дзяржаўная ўстанова адукацыі

«Пяршайскі навучальна-педагагічны комплекс дзіцячы сад—сярэдняя школа»

 

20 лістапада

Дзень прывітанняў

 Час, месца правядзення

Мерапрыемства, форма, катэгорыя навучэнцаў

Адказны

Спартыўна-масавая і фізкультурна-аздараўленчая  работа 

10.00-10.45

Спартыўная зала

Заняткі клуба “Факел”. Гадзіна шахмат

Мянцюк В.А., кіраўнік фізічнага выхавання

12.00-12.45

Спартыўная зала

Спартыўнае свята  «Я-гімнаст» (1-10 класы)

Грамадзянска-патрыятычнае, маральна-прававое выхаванне

10.00-10.45

Кабінет №7

Практыкум “Правила хорошего тона”   (1-4класы)

Жамойдзіна М.В., педагог-арганізатар

12.00-12.45

Кабінет псіхолага

Групавая кансультацыя “Стварэнне пазітыўных сяброўскіх зносін”

Сымановіч Т.А., педагог-псіхолаг

11.00-11.45

Кабінет №5

Круглы стол “Каб людзям радасць дарыць патрэбна добрым і ветлівым быць” (5-7 класы)

Мянцюк В.А.,

класны кіраўнік

7 класа

12.00-12.45

Кабінет №8

Дзелавая гульня “Залатыя правілы сучаснага этыкету”

 (8-10 класы)

Жамойдзіна М.В., классны кіраўнік

Вучэбна-пазнавальная дзейнасць

12.00-12.45

Кабінет №5

Кансультацыя па беларускай мове

Арцішэўская Г.М., настаўнік пачатковых класаў

Работа з бацькамі

9.00-9.45

Кабінет псіхолага

Кансультацыя “Значэнне-пошукава-даследчай дзейнасці ў развіцці дзіцяці”

Сымановіч Т.А., педагог-псіхолаг

Дзяржаўная ўстанова адукацыі

«Пяршайскі навучальна-педагагічны комплекс

дзіцячы сад—сярэдняя школа»

13 лістапада

Дзень работнікаў сельскай гаспадаркі

 Час, месца правядзення

Мерапрыемства, форма, катэгорыя навучэнцаў

Адказны

Спартыўна-масавая і фізкультурна-аздараўленчая  работа 

10.00-10.45

Спартыўная зала

Заняткі клуба “Факел”. Гадзіна шахмат

Мянцюк В.А., кіраўнік фізічнага выхавання

11.00-11.45

 

12.00-12.45

13.00-13.45

Спартыўная зала

Турнір па дартсу «Залатая восень» (1-4 класы)

Турнір па стральбе (5-7 класы)

Дзень гімнаста (8-10 класы)

 

Грамадзянска-патрыятычнае, маральна-прававое выхаванне

10.00-10.45

Кабінет №7

Віктарына “Дары восені”

 (1-4 кл.)

Cкрундзь Л.Г., класны кіраўнік

3 класа

11.00-11.45

 

Гульнявая праграма “У садзе, на гародзе”

Назарава І.В., педагог сацыяльны

11.00-11.45

Кабінет №5

Экскурс у прафесію “Слава табе, хлебароб!” (5-7 кл.)

 

Калясінская Я.З., класны кіраўнік

6 класа

12.00-12.45

 

Падарожжа ў свет сельскагаспадарчых прафесій  (8-10 кл.)

Назарава І.В., класны кіраўнік

10 класа

13.00-13.45

Вусны часопіс “Армія – школа мужнасці”

(7-10 кл. хлопчыкі)

Арцішэўскі М.Г., кіраўнік ваенна-патрыятычнага выхавання

Вучэбна-пазнавальная дзейнасць

11.00-11.45

Кабінет №5

Кансультацыя для бацькоў і вучняў па беларускай мове

Калясінская Я.З., настаўнік беларускай мовы і літаратуры

Работа з бацькамі

9.00-9.45

Кабінет псіхолага

Кансультацыя для бацькоў “Прыкметы насілля ў сям’і”

Назарава І.В., педагог сацыяльны

Дзяржаўная ўстанова адукацыі

«Пяршайскі навучальна-педагагічны комплекс

дзіцячы сад—сярэдняя школа»

30 кастрычніка

Дзень пажарнай бяcпекі

 Час, месца правядзення

Мерапрыемства, форма, катэгорыя навучэнцаў

Адказны

Спартыўна-масавая і фізкультурна-аздараўленчая  работа 

10.00-10.45

Спартыўная зала

Заняткі клуба “Факел”. Гадзіна шахмат

Мянцюк В.А., кіраўнік фізічнага выхавання

11.00-11.45

 

12.00-12.45

Спартыўная зала

13.00-13.45

 

Спартыўнае свята «Падарожжа ў Алімпію» (1-4 класы)

Чэмпіянат школы па настольнаму тэнісу.

Асабісты залік (5-7 класы)

Чэмпіянат школы па настольнаму тэнісу.

Асабісты залік (8-10 класы)

Грамадзянска-патрыятычнае, маральна-прававое выхаванне

10.00-10.45

Кабінет №7

Конкурс малюнкаў “Агонь- мой сябар, агонь-мой вораг”

(1-4класы)

Сымановіч Т.А., класны кіраўнік

2 класа

12.00-12.45

Кабінет псіхолага

Гадзіна зносін з элементамі трэнінга “Часціцы майго Я”

 

Сымановіч Т.А., педагог-псіхолаг

11.00-11.45

Кабінет №5

 Брэйн-рынг “Пажарная бяспека”

(5-7 класы)

Калясінская Я.З., класны кіраўнік

6 класа

12.00-12.45

Кабінет №8

Пазнавальная гульня

“Агонь і ты” (8-10 класы)

Жамойдзіна М.В., педагог-арганізатар

 Вучэбна-пазнавальная дзейнасць

12.00-12.45

Кабінет №5

Падрыхтоўка да алімпіяды па беларускай мове

Калясінская Я.З., настаўнік беларускай мовы і літаратуры

 Работа з бацькамі

9.00-9.45

Кабінет псіхолага

Кансультацыя для бацькоў “Дзіця і бацькі: розныя характары. Небяспечнасць параўнання”

Сымановіч Т.А., педагог-псіхолаг

Дзяржаўная ўстанова адукацыі

«Пяршайскі навучальна-педагагічны комплекс

дзіцячы сад—сярэдняя школа»

 

23 кастрычніка

Дзень прававых ведаў

 Час, месца правядзення

Мерапрыемства, форма, катэгорыя навучэнцаў

Адказны

Спартыўна-масавая і фізкультурна-аздараўленчая  работа 

10.00-10.45

Спартыўная зала

Заняткі клуба “Факел”. Гадзіна шахмат

Мянцюк В.А., кіраўнік фізічнага выхавання

11.00-11.45

 

12.00-12.45

 

13.00-13.45

Кабінет №9

Турнір па шашкам (1-4 класы)

 

Чэмпіянат школы па шашкам.

Камандны залік (5-7 класы)

Чэмпіянат школы па шашкам.

Камандны залік (8-10 класы)

Грамадзянска-патрыятычнае, маральна-прававое выхаванне

10.00-10.45

Кабінет №7

Гутарка “Мабільны тэлефон – плюсы і мінусы” (1-4 кл.)

Арцішэўскі М.Г., кіраўнік ваенна-патрыятычнага выхавання

11.00-11.45

Кабінет №5

Час пытанняў і адказаў “Злачынства і правапарушэнне” (5-7 кл.)

 

Назарава І.В., педагог сацыяльны

Мянцюк В.А., класны кіраўнік 7 класа

12.00-12.45

 

Інтэлектуальная гульня “Прававое лато” (8-10 кл.)

Назарава І.В., класны кіраўнік 10 класа

13.00-13.45

Гадзіна зносін “Усё аб тэрміновай ваеннай службе”

(7-10 кл.хлопчыкі)

Арцішэўскі М.Г., кіраўнік ваенна-патрыятычнага выхавання

Вучэбна-пазнавальная дзейнасць 

11.00-11.45

Кабінет №5

Кансультацыя для бацькоў і вучняў па фізіцы

Коўрах А.А., настаўнік фізікі

Работа з бацькамі 

9.00-9.45

Кабінет псіхолага

Кансультацыя для бацькоў “Суіцыдальныя матывы падлеткаў”

Назарава І.В., педагог сацыяльны

Дзяржаўная ўстанова адукацыі

«Пяршайскі навучальна-педагагічны комплекс

дзіцячы сад—сярэдняя школа»

 

16 кастрычніка

Дзень прафілактыкі

 Час, месца правядзення

Мерапрыемства, форма, катэгорыя навучэнцаў

Адказны

Спартыўна-масавая і фізкультурна-аздараўленчая  работа 

10.00-10.45

Спартыўная зала

Заняткі клуба “Факел”. Гадзіна шахмат

Мянцюк В.А., кіраўнік фізічнага выхавання

11.00-11.45

 

12.00-12.45

 

13.00-13.45

Спартыўная зала

Спартландыя «Мая матуля – самая спартыўная» (1-10 класы)

Сяброўскі матч па валейболу

(5-7 кл.)

Сяброўскі матч па валейболу

(8-10 кл.)

 Грамадзянска-патрыятычнае, маральна-прававое выхаванне

10.00-10.45

Кабінет №7

Вусны часопіс “Шкодныя звычкі – дрэнныя сястрычкі”

 (1-4класы)

Музычэнка Х.Г., класны кіраўнік

3 класа

12.00-12.45

Кабінет псіхолага

Развіваючы занятак з элементамі трэнінга “Скажам “Не” алкаголю”

Сымановіч Т.А., педагог-псіхолаг

12.00-12.45

Кабінет №5

 Літаратурная гасцёўня “Свет матуліных вачэй”

 

Жамойдзіна М.В., педагог-арганізатар

11.00-11.45

Кабінет №8

Дзелавая гульня “Краіна здароўя” (8-10 класы)

Жамойдзіна М.В.,

класны кіраўнік

8 класа

 Вучэбна-пазнавальная дзейнасць

12.00-12.45

Кабінет №5

Кансультацыя для бацькоў і вучняў пачатковых класаў па матэматыцы

Музычэнка Х.Г., настаўнік пачатковых класаў

Работа з бацькамі

9.00-9.45

Кабінет псіхолага

Кансультацыя для бацькоў “Адораныя дзеці і праблемы іх выхавання”

Сымановіч Т.А., педагог-псіхолаг

 

Дзяржаўная ўстанова адукацыі

«Пяршайскі навучальна-педагагічны комплекс дзіцячы сад—сярэдняя школа»

 

9 кастрычніка

Дзень здароўя

 Час, месца правядзення

Мерапрыемства, форма, катэгорыя навучэнцаў

Адказны

Спартыўна-масавая і фізкультурна-аздараўленчая  работа 

10.00-10.45

Спартыўная зала

Заняткі клуба “Факел”. Гадзіна шахмат

Мянцюк В.А., кіраўнік фізічнага выхавання

 

11.00-11.45

12.00-12.45

 

13.00-13.45

Спартыўная зала

Дзень футбаліста (5-7 класы)

Турнір па міні-футболу «Скураны мяч»

(1-4 класы)

Алімпіяда па прадмеце« Фізічная культура і здароўе» (8-10 класы)

Грамадзянска-патрыятычнае, маральна-прававое выхаванне

10.00-10.45

Кабінет №7

Гульня-падарожжа “Шлях у краіну здароўя” (1-4 кл.)

Акула М.В., класны кіраўнік 1 класа

11.00-11.45

Кабінет псіхолага

Квэст-гульня “Кладашукальнікі”

Назарава І.В., педагог сацыяльны

11.00-11.45

Кабінет №5

 Пазнавальная гульня “Здорава здаровым быць” (5-7 кл.)

Арцішэўскі М.Г., кіраўнік ваенна-патрыятычнага выхавання

13.00-14.00

 

Турыстычныя эстафеты

 (8-10 кл.)

Арцішэўскі М.Г., кіраўнік ваенна-патрыятычнага выхавання

Вучэбна-пазнавальная дзейнасць

11.00-11.45

Кабінет №5

Кансультацыя для бацькоў і вучняў “Як научыць дзіця чытаць”

Акула М.В., настаўнік пачатковых класаў

Работа з бацькамі

9.00-9.45

Кабінет псіхолага

Кансультацыя для бацькоў “Суіцыдальныя матывы падлеткаў”

Назарава І.В., педагог сацыяльны

 

Дзяржаўная ўстанова адукацыі

«Пяршайскі навучальна-педагагічны комплекс

дзіцячы сад—сярэдняя школа»

2 кастрычніка

Дзень экалогіі

 Час, месца правядзення

Мерапрыемства, форма, катэгорыя навучэнцаў

Адказны

Спартыўна-масавая

і фізкультурна-аздараўленчая  работа 

10.00-10.45

Спартыўная зала

Заняткі клуба “Факел”. Гадзіна шахмат

Мянцюк В.А., кіраўнік фізічнага выхавання

11.00-11.45

 

12.00-12.45

 

13.00-13.45

Спартыўная зала

Спартыўнае свята «Восеньскае падарожжа» (1-4 класы)

Чэмпіянат школы па шашкам.

Асабісты залік (5-7 класы)

Чэмпіянат школы па шашкам.

Асабісты залік (8-10 класы)

Грамадзянска-патрыятычнае, маральна-прававое выхаванне

10.00-10.45

Кабінет №7

Вусны часопіс “Падарожжа па экалагічнай сцяжынцы”

 (1-4класы)

Сымановіч Т.А., класны кіраўнік

2 класа

12.00-12.45

Кабінет псіхолага

Кансультацыя “Як дапамагчы набыць сяброў”

 

Сымановіч Т.А., педагог-псіхолаг

11.00-11.45

Кабінет №5

 Брэйн-рынг “Добры дзень, я – Чырвоная кніга” (5-7 класы)

Кузняцова А.В., класны кіраўнік 

5 класа

12.00-12.45

Кабінет №8

Гульня “Землякам – чыстую планету”

(8-10 класы)

Жамойдзіна М.В.,

класны кіраўнік

8 класа

14.00-14.45

Гульня-падарожжа “Беражы сваю планету! Бо іншай у свеце няма.”

Жамойдзіна М.В., педагог-арганізатар

Вучэбна-пазнавальная дзейнасць

12.00-12.45

Кабінет №5

Кансультацыя для бацькоў і вучняў па англійскай мове

Кузняцова А.В., настаўнік англійскай мовы

Работа з бацькамі

9.00-9.45

Кабінет псіхолага

Бацькоўскі ўніверсітэт Кансультацыя “Канфліктныя сітуацыі ў дзіцяча-бацькоўскіх адносінах”

Сымановіч Т.А., педагог-псіхолаг

Дзяржаўная ўстанова адукацыі

«Пяршайскі навучальна-педагагічны комплекс

дзіцячы сад—сярэдняя школа»

 

25 верасня

Дзень краязнаўства

 Час, месца правядзення

Мерапрыемства, форма, катэгорыя навучэнцаў

Адказны

Спартыўна-масавая і фізкультурна-аздараўленчая  работа 

10.00-10.45

Спартыўная зала

Заняткі клуба “Факел”. Гадзіна шахмат

Мянцюк В.А., кіраўнік фізічнага выхавання

11.00-11.45

Спартыўная зала

12.00-12.45

 

13.00-13.45

Стадыён

Спартландыя “Восеньскія старты” (1-4 кл.)

Чэмпіянат школы па міні-футболу (5-7 кл.)

Чэмпіянат школы па міні-футболу (8-10 кл.)

Грамадзянска-патрыятычнае, маральна-прававое выхаванне

10.00-10.45

Кабінет №7

Гульня-віктарына “Наша Беларусь” (1-4 кл.)

Акула М.В., класны кіраўнік 1 класа

11.00-11.45

Кабінет псіхолага

Трэнінгавы занятак

“Як любіць сябе”

Назарава І.В., педагог сацыяльны

11.00-11.45

Кабінет №5

 Круглы стол “За што я люблю родны край” (5-7 кл.)

Мянцюк В.А., класны кіраўнік 7 класа

11.00-14.00

 

Экскурсія на магілу лётчыка в.Чэхаўшчына (8-10 кл.)

Арцішэўскі М.Г., кіраўнік ваенна-патрыятычнага выхавання

Вучэбна-пазнавальная дзейнасць

12.00-12.45

Кабінет №5

Кансультацыя для бацькоў і вучняў па французскай мове

Назарава І.В., настаўнік французскай мовы

Работа з бацькамі

9.00-9.45

Кабінет псіхолага

Кансультацыя для бацькоў “Суіцыдальныя матывы падлеткаў”

Назарава І.В., педагог сацыяльны

 

 

Дзяржаўная ўстанова адукацыі

«Пяршайскі навучальна-педагагічны комплекс

дзіцячы сад—сярэдняя школа»

 

18 верасня 2021 года

 Дзень прававых ведаў

 Час, месца правядзення

Мерапрыемства, форма, катэгорыя навучэнцаў

Адказны

Спартыўна-масавая

і фізкультурна-аздараўленчая  работа 

10.00-10.45

Спартыўная зала

Заняткі клуба “Факел”. Гадзіна шахмат

Мянцюк В.А., кіраўнік фізічнага выхавання

11.00-11.45

 

12.00-12.45

 

13.00-13.45

Стадыён

Легкаатлетычныя эстафеты (1-4 класы)

Спартыўнае мерапрыемства “Нашы дасягненні” (5-7 класы)

Легкаатлетычнае шматбор’е (8-10 класы)

Грамадзянска-патрыятычнае, маральна-прававое выхаванне

10.00-10.45

Кабінет №7

Віктарына “Казачныя героі за свае правы” (1-4 класы)

Арцішэўскі М.Г., класны кіраўнік 4 класа

12.00-12.45

Кабінет псіхолага

Гульня “Прававы рынг”

(1-4класы)

Сымановіч Т.А., педагог-псіхолаг

11.00-11.45

Кабінет №5

 Брэйн-рынг “Правы і абавязкі” (5-7 класы)

Калясінская Я.З., класны кіраўнік  6 класа

12.00-12.45

Кабінет №8

Гульня “Прававая эстафета”

(8-10 класы)

Жамойдзіна М.В., педагог-арганізатар

Вучэбна-пазнавальная дзейнасць

9.00-10.30

Падрыхтоўка да алімпіяды па беларускай мове

Калясінская Я.З., настаўнік беларускай мовы і літаратуры

12.00-12.45

Кабінет №5

Кансультацыя для бацькоў і вучняў па беларускай мове

Калясінская Я.З., настаўнік беларускай мовы і літаратуры

Работа з бацькамі

9.00-9.45

Кабінет псіхолага

Бацькоўскі ўніверсітэт “Псіхалагічныя асаблівасці малодшых школьнікаў”

Сымановіч Т.А., педагог-псіхолаг

Дзяржаўная ўстанова адукацыі

«Пяршайскі навучальна-педагагічны комплекс

дзіцячы сад—сярэдняя школа»

 

11 верасня 2021 года

 Дзень здароўя

 Час, месца правядзення

Мерапрыемства, форма, катэгорыя навучэнцаў

Адказны

Спартыўна-масавая

і фізкультурна-аздараўленчая  работа 

10.00-10.45

Спартыўная зала

Заняткі клуба “Факел”. Гадзіна шахмат

Мянцюк В.А., кіраўнік фізічнага выхавання

11.00-11.45

 

12.00-12.45

 

13.00-13.45

Стадыён

Спартыўнае свята “Дзень прыгуна” (1-4 кл.)

Чэмпіянат школы па шахматах

(5-7)

Чэмпіянат школы па шахматах

(8-10)

Грамадзянска-патрыятычнае, маральна-прававое выхаванне

10.00-10.45

Кабінет №7

Гульнявое-падарожжа “Шлях у краіну здароўя” (1-4 кл.)

Сымановіч Т.А., класны кіраўнік

2 класа

11.00-11.45

Кабінет псіхолага

Круглы стол «Жыццё – гэта шчасце. Ствары яго сам»

 

Сымановіч Т.А., педагог-псіхолаг

11.00-11.45

Кабінет №5

 Віктарына “Шкодныя звычкі – вораг здароўю” (5-7 кл.)

Кузняцова А.В., класны кіраўнік  

5 класа

12.00-12.45

Тэрыторыя ўстановы адукацыі

Гульнявая праграма “У здаровым целе здаровы дух” (8-10 кл.)

Арцішэўскі М.Г., кіраўнік грамадзянска-патрыятычнага выхавання

Вучэбна-пазнавальная дзейнасць

12.00-12.45

Кабінет №5

Кансультацыя для бацькоў і вучняў па рускай мове

Кузняцова А.В., настаўнік рускай мовы і літаратуры

Работа з бацькамі

9.00-9.45

Кабінет псіхолага

Групавая кансультацыя для бацькоў “Час крызісу: пераход з пачатковай школы ў сярэднюю”

Сымановіч Т.А., педагог-псіхолаг

 

Дзяржаўная ўстанова адукацыі

«Пяршайскі навучальна-педагагічны комплекс

дзіцячы сад—сярэдняя школа»

4 верасня 2021 года

 Дзень бяспекі дарожнага руху

 Час, месца правядзення

Мерапрыемства, форма, катэгорыя навучэнцаў

Адказны

Спартыўна-масавая

і фізкультурна-аздараўленчая  работа 

10.00-10.45

Спартыўная зала

Заняткі клуба “Факел”. Гадзіна шахмат

Мянцюк В.А., кіраўнік фізічнага выхавання

12.00-12.20

Стадыён

12.20-12.45

Восеньскі лёгкаатлетычны крос (1-4 кл.)

 Восеньскі лёгкаатлетычны крос (5-9 кл.)

Грамадзянска-патрыятычнае, маральна-прававое выхаванне

10.00-10.45

Кабінет №7

Гульнявая праграма “Падарожжа ў краіну ПДР (Правіл дарожнага руху)” (1-4 кл.)

Музычэнка Х.Г., класны кіраўнік 3 класа

11.00-11.45

Кабінет псіхолага

Падарожжа ў краіну “Будзьце здаровы!” (7-9 кл.)

Назарава І.В., педагог сацыяльны

11.00-11.45

Кабінет №5

Віктарына “Чырвоны, жоўты, зялёны” (5-7 кл.)

Мянцюк В.А., класны кіраўнік 7 класа

Вучэбна-пазнавальная дзейнасць

12.00-12.45

Кабінет №5

Кансультацыя па матматыцы для вучняў пачатковай школы

Музычэнка Х.Г., настаўнік пачатковых класаў

Работа з бацькамі

9.00-9.45

Кабінет псіхолага

Кансультацыя для бацькоў “Заахвочванне і пакаранне дзяцей”

Назарава І.В., педагог сацыяльны

Аб'яднанні па інтарэсах

11.00-11.45

 

Аб’яднанне па інтарэсах “З камп’ютарам на ты”                                  

Коўрах А.А., педагог дадатковай адукацыі

10.00-10.45

Кабінет №8

Аб’яднанне па інтарэсах “Камп’ютарная графіка і анімацыя”                                  

Коўрах А.А., педагог дадатковай адукацыі